Wpis z mikrobloga

@Chris_Karczynski: Na ryczałcie nie opłaca się robić kosztów - nic to odkrywczego. Jeśli jesteś jednocześnie vatowcem to możesz go sobie odliczyć, ale jeśli jesteś zwykłym usługoklepaczem bez kosztów własnych to był nie zawracały sobie głowy nowym autem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Chris_Karczynski: nadwyżkę vat przeksiegowujesz na PPE zamiast robić zwrot. Nie czekasz na przelew tylko pomniejszasz PPE albo nie płacisz. Kasa zostaje w US i nie trafia na Twoje konto. Robię tak od 2016. US lubi to bo kasę trzymają u siebie i od tamtego czasu nie mam żadnej kontroli.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chris_Karczynski: jak chcesz. Mi księgowa wysyła pismo do US z prośbą o przeksięgowanie jak się uzbiera ale możesz pisać co miesiąc i ci pomniejszają. Normalnie piszesz proszę o przeksięgowanie nadwyżkę vat na (tutaj podatek) w miesiącu tym i tym. Tyle. Ja jeżdżę po EU, aktualnie FV do UK. FV z PL do US i tyle.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chris_Karczynski: w tym roku był idealny moment. Do 20 sierpnia trzebabylo przejść na zasady ogólne i w tej połowie roku robisz koszty, leasing na 2 lata z maksymalną wpłata własną. Jak nie zarabiasz bardzo dużo(sporo ponad 300tys rocznie) to taki myk miał sens