Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Limonene: @mozis: @F1A2Z3A4:
Przecież jak ścieżka idzie wzdłuż drogi to ja znaki obowiązują.
Tylko co z tego jak pedalarze tego nawet nie chcą widzieć. Sam lubię jeździć na rowerze ale #!$%@? mnie takie ignoranctwo. W efekcie wychodzi, że rower zawsze ma pierwszeństwo i wyjeżdża na pełnej, bo nawet nie chce przepisów poznać.

@radziol88: Chłopie, mam tylko nadzieję, że Ty prawka nie masz xD

@F1A2Z3A4: Mam nadzieję że
od kiedy stoją po jego lewej stronie


@Limonene: coś ci świta, ale nie do końca. Znaki muszą być umieszczane z prawej strony jezdni, ale nie DDR.

To jest znak dla samochodów nie rowerzystów w tej sytuacji....


@mozis: znaki wyznaczają drogę z pierwszeństwem i podporządkowaną. Drogę, a nie tylko samą jezdnię. I zgodnie z definicją, pojazd jadący drogą podporządkowaną ustępuje pojazdowi jadącemu drogą z pierwszeństwem.

Chłopie, mam tylko nadzieję, że Ty
@Danieru: Typie głupi, nawet nie jesteś w stanie prostych przepisów zinterpretować. Masz rozporządzenie o warunkach technicznych dla znaków i sygnałów drogowych, które określa sposób umiejscowienia znaków, masz tam mnóstwo odrębnych przepisów dla scieżek rowerowych, nie ma czegoś takiego, że możesz zrobić ścieżkę wydzieloną z jezdni i kazać używać na niej znaków postawionych po lewej stronie. Jak Ty to sobie niby wyobrżasz, jak ścieżka jest często odzielona pasem zieleni, elementami małej architektury,