Wpis z mikrobloga

Mireczki. Instinct 2 Solar czy Fenix 6 Sapphire? Wersja pro odpada, bo zbyt duża. Szukam zegarka na codzień, który zastąpi obecnego g-shocka, ale będzie miał chociaż część z funkcjonalności samsunga, którego nie używam zbyt często ze względu na jego baterię. Aktywność to przede wszystkim rower, bieganie i siłownia, a chciałbym do tego dodać jeszcze jakieś dłuższe, piesze wycieczki (np. Po górach).

#garmin
  • 10
Fenix 6 Sapphire? Wersja pro odpada, bo zbyt duża.


@derczy: sugerowalbym, przed kliknieciem 'kup' zapoznac sie ze specyfikacja.

Fenix 6, 6 pro i 6 sapphire maja tem sam rozmiar.
Mniejsze maja literke S, wieksze literke X przy numerze.

No i pytanie, czym dla ciebie jest funkcjonalnosc samsunga, zeby nie bylo rozczarowania.
@PurpleHaze: Fakt, chodziło mi o 6X, a wstępnie myślałem, że tylko takie są w wersji PRO. Ale w takim razie nawet bardziej wolałbym chyba 6 PRO, bo sapphire jest dla mnie zbyt metalowy. Ogólnie rzecz biorąc, zależy mi na pomiarach i statystykach, nie potrzebuje kolejnego smartfona na ręce, którym de facto samsung jest, tak więc rozczarowania raczej nie będzie. Zważywszy na to, że i tak go nie używam, bo jest wiecznie
Z tego, co kojarzę, to w fenixach bateria trzyma całkiem długo.


@derczy: To już nie jest nowy zegarek. Kiedyś trzymał tydzień, przy użyciu GPS około 1,5 h. Łażąc po górach można go było ładować co drugi dzień. Teraz trochę więcej się ruszam i muszę ładować 2x w tygodniu. W górach też codziennie. Map w ogóle nie używałem, na rower mam licznik więc uznałem, że trzeba sprawdzić czy Instincta w ogóle będę
Samsung to kawał żelastwa, nie ma opcji, abym mógł spać w nim nocy (a tutaj już przykładowo działa pomiar snu).


@derczy: Ja dlatego wybrałem 6S, bo zwykły fenix 6 wydawał mi się za ciężki i ogólnie wolę mniejsze zegarki. Z lżejszych sprawdź serie Forerunner, bo seria 900 to plastikowe fenixy.
@derczy: O jakich funcjach z Samsunga mówisz? Ja wszystkich przestrzegam, Garminy to sportwatche, a nie smartwatche.

Ale wybrałbym na twoim miejscu zwykłego Fenixa 6 Pro. Moim zdaniem szkoda na wersję Sapphire, to szkło też można zarysować. Czas pracy na baterii rewelka, wiele aktywności, w pro masz mapki na wycieczki. Siłka fajnie na tym działa.
@derczy: fenixa obudowa trochę waży - czuć na ręku. Jeśli to jest coś co Cię odrzuca zawsze jest 955 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Te same bebechy tylko ubrane w plastik.
Dla mnie fenix jest spoko, pracowałem w nim na budowie, pływam, biegam siedzę w saunie i morsuje nigdy nie było z nim problemu a metalowa obudowa czasami ratuje jak coś na niego spada