Wpis z mikrobloga

Dostałam ofertę pracy w 2 firmach i zastanawiam się, którą z nich wybrać:
- firma 1: UoP 3.8k netto, trochę dodatków ze sprzedaży, ale średnio 200-300 zł, często zmiany po 12h, nie 8, mała lokalna Polska firma z 1 oddziałem
- firma 2: umowa zlecenie 24 zł BRUTTO (XD), zmiany 8h, marka znana na całym świecie, ze sprzedaży ma się co najmniej 900 zł extra, najlepsi dostają 3k

Nigdy nie pracowałam na zleceniu, dlatego się cykam. Jeśli wytrzymam w firmie 2 przez pol roku to sobie cv podreperuję
#praca #pracbaza #korpo #wynagrodzenie
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Yinv: ile masz lat? Studiujesz?
Ogólnie przy tych zarobkach i jak nie jesteś specjalistą co może wybierać w lepszych ofertach, to UoP zawsze będzie lepszy, bo jest bardziej restrykcyjny dla pracodawcy.
Jakbyś była studentką do 26lvl, to wtedy wiadomo że zlecenie bo netto=brutto (przez brak składek i zerowy pit) i bajo.
Jak firma 1 to 4 gwiazdki z jednym obiektem, to może jechać januszerką w zarządzaniu- sprawdź opinie o czystości hotelu
@tellet: Niestety, mam 28 lat, więc ulgi już mi nie przysługują. Jeszcze dopytam w tym 5*, czy jest szansa na przejście na UoP po pewnym czasie. Jak to w korpo, oferują więcej szkoleń itd., ale warunki zatrudnienia dziwne jak na bardzo drogi hotel.

Oba hotele mają bardzo wysokie oceny, goście głównie biznesowi.

W tym 4* hotelu było nieco „sztywno”; budynek elegancki, wszystko porządnie wykonane. Dają uniform.