Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Bardzo długi czas samodzielnie uczyłem się języka angielskiego. Kupowałem fiszki i uczyłem się na pamięć, poprzez kursy internetowe, apki. Głownie samodzielna nauka. Nigdy nie korzystałem z usług lektora / korepetytora, bo zwyczajnie w świecie nie było mnie na to stać. Śmiem twierdzić, że moje słownictwo jest napewno na poziomie B2, ale większość część słów z poziomu C1 znam doskonale. Problem mam w tlumaczeniu zdań. Staram się dużo czytać po angielsku i mam niestety spore problemy. Na czym polegają? Dla przykładu mam zdanie po angielsku i tłumacze je zbyt doslownie, słowo po słowie, bo tak się ich nauczyłem co w konsekwencji daje mi masło maślane. Najgorsze jest, że nie mam żadnego sposobu aby się tego nauczyć, bo co z tego, że słownictwo znam przetłumacze zdanie wychodzi mi coś chorego, wrzucam w tłumacz i nagle logiczne zdanie.
#angielski

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636c1e91d32d13b4c4121add
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania:

Zrezygnuj z tłumaczenia czegokolwiek. Jak coś widzisz i rozumiesz to po co przekładać to na polski? A jak nie rozumiesz to próbuj zgadnąć znaczenie z kontekstu. Jeśli na prawdę nie masz już pojęcia co czytasz to po prostu poszukaj łatwiejszego tekstu.

Sytuacja gdy znasz wszystkie słowa w zdaniu i nie rozumiesz jego znaczenia wskazuje że powinieneś popracować nad gramatyką.

Tak długo jak będziesz tłumaczył tak długo będziesz stosował kalki językowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zalogowany_jako: tak, na start jak chcesz wypróbować nauczyciela to ma 1h które mogą ci zwrócić jeżeli ci się nie spodobać więc jak znajdziesz sobie odpowiedniego nauczyciela to jest gitb
@AnonimoweMirkoWyznania: byłam w takiej sytuacji jak Ty i kompletnie nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić, bo jeśli znasz na pamięć to jak tylko zapomnisz słówka to zaczynasz dukać. Generalnie dla mnie game changerem było oglądanie seriali i filmów po angielsku, bez polskich napisów lub z napisami angielskimi. Możesz zacząć od Friends albo czegoś podobnego, co ma łatwe słownictwo. Audiobooki też będą dobre czy książki. Kluczowe jest to, żeby przy robieniu
korzystałeś z tego kiedykolwiek


@zalogowany_jako: ja nadal korzystam, trafiłem na super gościa, dzięki poleceniu z wykopu i odblokował mnie w dwie lekcje, a potem po prostu zaczęliśmy pracę nad poszerzeniem słownictwa i płynności