Wpis z mikrobloga

Ile orientacyjnie czasu potrzeba by od zera pływackiego (po 1 długości mam zadyszkę), pod okiem instruktora być w stanie przepłynąć kraulem 50m w 40 sekund, 400m w 8 minut i żabką 25m pod wodą? Nie chodzi mi o żaden egzamin, po prostu nigdy nie trenowałem pływania a chciałbym mieć przyzwoitą formę również w tej dyscyplinie, te wyniki wydają mi się całkiem fajnym wyznacznikiem sprawności pływackiej. Drugie pytanie to czy trudno tego typu "formę" utrzymać? Czy to wymaga regularnego treningu na basenie 3x w tygodniu czy np. 1 raz wystarczy? Wybaczcie być może głupie pytania ale nie mam pojęcia o tej dyscyplinie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#plywanie
  • 2
@Bryto23: Też nie mam dużego pojęcia, ale tak patrząc po sobie i znajomych strzelam że jakieś 3 do 6 miesięcy, w zależności od twoich predyspozycji, zaangażowania, trenera.
A co do utrzymania takiej formy to jeden trening/tydzień wystarczy spokojnie.
@Bryto23: Trochę tu zależy od wieku i dotychczasowej aktywności fizycznej. Jest na tagu @Galveston, który wrzuca swoje postępy. Pływanie jest wbrew pozorom mocno techniczną dyscypliną, wiec jak raz się nauczysz dobrze pływać kraulem to Ci to zostanie.