Wpis z mikrobloga

Ostatnio się dowiedziałem ciekawej rzeczy, wiecie że jak mąż umrze to żona dziedziczy jego emeryturę nawet jeżeli nie pracowała całe życie? Szukałem w google dziedziczenie po żonie i takiej frazy nie znajduje xD Polska kraj kukoldów i simpów #pieklomezczyzn #blackpill #przegryw
  • 20
  • Odpowiedz
@CoorkaRybaka: nie, tylko żona po mężu może i mąż po żonie, ale to się nie zdarza chyba. Jakaś renta jest pewnie po matce ale to na jakiś czas i musisz się uczyć a taka żona ma do końca życia emeryturkę za free bo mąż harował i się zaharował
  • Odpowiedz
@CoorkaRybaka: Widzę normalności się zachciewa xD Ja to pojąć nie mogę tego jak te składki emerytalne znikają w zusie bez echa. Robisz całe życie płacisz umierasz i kasy nie ma i cichosza a jak masz dzieci to mogą umierać z głodu
  • Odpowiedz
Ja to pojąć nie mogę tego jak te składki emerytalne znikają w zusie bez echa


@lukasus: wpłacając pieniądze na ZUS nie odkładasz na swoją emeryturę tylko finansujesz aktualnie wypłacane emerytury
  • Odpowiedz
@CoorkaRybaka: Ja pobierałem rentę po matce przez prawie 16 lat, ale tak jak kolega niżej napisał musiałem się uczyć, a kiedy skończyłem 25 lat to i skończyła się renta. Natomiast przejęcie jakiegoś świadczenia przez syna po matce się zdarzają.
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: Co z tego że działa w obie strony jak mężczyźni pracują dłużej i mają większą emeryturę i żonie się taka emeryturka po mężu opłaca po martwej żonie mężowi już nie i chyba mało jest takich przypadków jeżeli google nie znajduje a w zusie sami piszą że to rzadkość. To kolejny przywilej tak samo jak alimenty przynoszący korzyści tylko kobietom. Wiadomo że ten cały system emerytalny to patologia i kasa ze
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: Ja nie mówie że dziedziczenie złe i nieuczciwe bo wychodzi jakbym bronił zusu tylko chodzi mi o to że korzystają na tym głównie kobiety. Jeżeli zrównaliby wiek emerytalny byłoby pewnie to samo bo mężczyźni i tak częściej utrzymują rodziny i szybciej umierają. Żeby było sprawiedliwie mężczyźni powinni przechodzić na emeryturę w wieku 55 a kobiety 65 lat i ze składkami robić co się chce a nie że systemowo robią z
  • Odpowiedz
@lukasus: no ale to nie jest nierówność systemowa bo wdowiec też może dziedziczyć. Na tym polega wspólnota majątkowa że małżeństwo prowadzi jedno gospodarstwo domowe i ma wspólny majątek. Ludzie to jednostki i no powiedzenie że 'kobiety częściej korzystają' - twoja nie musi, możesz sobie znaleźć taką co więcej zarabia i będzie dłużej pracować, ale z jakichś powodów powstaje mało takich związków. To tak jak powiedzieć że mężczyźni-mordercy nas więcej kosztują w
  • Odpowiedz
mężczyźni-mordercy nas więcej kosztują w więzieniach bo jest ich kilkukrotnie więcej, i to jest fakt. Tak samo zresztą popełniają więcej przestępstw przez co podatnik więcej płaci państwu za ochronę


@Faraluch: Po prostu prawo się łagodniejsze dla kobiet
  • Odpowiedz