Wpis z mikrobloga

@bibr hahaha xD prąd na zakręcie nie wyrabia i topi wtyczkę xD Testowali to gówno złącze w warunkach laboratoryjnych, a w rzeczywistości się #!$%@?ło i tyle, nie oni pierwsi i nie ostatni tak zrobili. A to nowe karty, z czasem rezystancja na stykach będzie się tylko zwiększać i problem się dopiero rozkręci za kilka tygodni
@pan_warell fanboyowe fikołki. Naprawiłem już setki upalonych styków w automotive, gdzie księgowi udawali inżynierów i to zawsze kończy się tak samo. Nvidia te kity o zaginaniu kabli może wciskać se, ale nie mi, a to złącze nie nadaje się do takiego obciążenia, chwilę to podziała i się zjara.
Ktoś im wymyśla standardy na karcie? Nie rozumiem


@pan_warell: podobnie jak wtyczki 6 i 8 pin ten konektor jest częścią standardu ATX3.0. Jak to z każdym szanującym się standardem kontroluje go komitet sterujący PCI SIG złożony z wielu firm, organizacji zrzeszających inżynierów, labów certyfikacyjnych itp. Najwięcej do powiedzenia ma Intel bo taka tam tradycja.

To nie jest tak że ktoś przychodzi i mówi 'zróbmy konektor' tylko idzie w to lata R&D
@mamnatopapiery "Po przeczytaniu odstraszających opinii użytkowników dotyczących 16-pinowego adaptera zasilacza, użytkownik zdecydował się na zasilacz ATX 3.0 z natywnym złączem zasilania 12VHPWR. Niestety nie uchroniło go to przed problemami i jak widać na zdjęciach kilka portów już się nadtopiło."

https://ithardware.pl/aktualnosci/problem_geforce_a_rtx_4090_powazniejszy_niz_sadzilismy_topia_sie_nawet_natywne_16_pinowe_zlacza-24229.html
@Variv wygodne, teraz się będą mogli przerzucać odpowiedzialnością za bubla atx na nvidie, nvidia na atx, póki sprawa jest głośna to karty wymieniają, ale co będzie później, pewnie zrzucanie na użytkownika, że krzywo wpięta wtyczka była
@Variv wygodne, teraz się będą mogli przerzucać odpowiedzialnością za bubla atx na nvidie, nvidia na atx, póki sprawa jest głośna to karty wymieniają, ale co będzie później, pewnie zrzucanie na użytkownika, że krzywo wpięta wtyczka była


@M4711v2 Błędem nVidii bez wątpienia było to, że nie zezwoliła na produkcję kart ze zwykłymi wtyczkami. Natomiast sama wtyczka to nie ich inwencja. Swoją drogą ciekawe czy ich autorska wtyczka która porzucili nie byłaby lepsza xD
wtyczkę z gównolitu


@pan_warell: xD z ciebie, widziałeś jak ludzie przeróżni próbowali sprawić żeby ten gównolit zawiódł i nie dało się? łącznie z przecięciem połowy kabli.
Ja nabrałem patrząc na to szacunku do inżynierów mechanicznych bo ta niby delikatna wtyczka dostarcza 1000w po uwieszeniu na kablu 3kg, bujaniu nimi i szarpaniu. Gość dosłownie poniósł zasilacz z obciążnikiem za kartę i kabel i majtał. Cokolwiek żeby się działo to musi to obsłużyć