Wpis z mikrobloga

Zadzwonil do mnie policjant i mówi, że w styczniu kupiłem coś na allegro, że mnie oszukali i czy to pamiętam. Nie pamiętałem nic, co chyba nie dziwne po takim czasie, a on zaczął mi przypominać tzn. sprzedawcę, rzecz itd. Coś mi zaczęło świtać, wyszło na to że zgłosiłem to do programu ochrony kupujacych, oddali kasę i zapomniałem o sprawie. A on mówi, że teraz jestem wzywany jako świadek. Nie ukrywałem, że nie mam na takie coś czasu i chęci i usłyszałam, że mnie to nie ominie i potem wyśle wezwanie, a jak nie przyjdę to będę musiał stawić się w prokuraturze. Mam to potraktować jako miły telefon do ustalenia dogodnego terminu wizyty na komisariacie (bo tak to brzmiało)? Czy nie mam obowiązku się stawić? Bo jak muszę, to fajny ten program ochrony kupujących allegro, w reklamach pięknie że och ach oddajemy pieniądze, bezpieczne zakupy, ale że potem trzeba się bujać po komisariatach to już nie wspomną. #prawo #policja #allegro
  • 24
Bo jak muszę, to fajny ten program ochrony kupujących allegro, w reklamach pięknie że och ach oddajemy pieniądze, bezpieczne zakupy, ale że potem trzeba się bujać po komisariatach to już nie wspomną.


@animal_i_have_become: zawsze mógłbyś się bujać sam ze swoją sprawą przez całe postępowanie przygotowawcze, a potem sądowe i wszystkie instancje xD to dosyć mała cena za coś takiego
@animal_i_have_become: byłem w takiej sprawie jako świadek. 10 minut na komisariacie, za dwa miesiące dostaniesz info że umorzyli sprawę, jako gratis dane osobowe wszystkich innych osób które oszukał ten sprzedający ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@animal_i_have_become: Ja kiedyś dostałam wezwanie jakoś po 3 latach od zakupu (produkt dostałam, z transakcja wszystko Ok) bo sprzedawca okazał się oszustem podatkowym i miał jakieś nieuregulowane sprawy z urzędem. Na szczęście zachowałam paragon, bo wyczytałam , że nawet jako kupujący mogę być odpowiedzialna, jeśli kupiłam coś w podejrzanie niskiej cenie, bez paragonu itd. Ogólnie maglowali mnie tam niezle na komisariacie, pytali np czemu wybrałam ten produkt, czemu od tego sprzedawcy