Wpis z mikrobloga

Oslo


@Recydywa: bedzie bedzie chociazby ja jestem zainteresowany. Moim marzeniem zycia jest wyjechac do Finlandii albo Norwegii, moze nie na stale ale na pare lat ? Sam nie wiem, ale w Polsce oprocz paru osob praktycznie nic mnie nie trzyma. Co zdecydowalo o wyjezdzie ? Jakies plany na pierwsze dni ?
@kamilek81: #tylkomirko

@kompocki: Angielski, na początek wystarcza, bo praktycznie każdy norweg mówi płynnie po angielsku. Ale już od jutra zaczynam pierwsze lekcje norweskiego. Chodzi o to, że z norweskim masz równe szanse z norwegiem w znalezieniu pracy, biznesie itp.

@austra: Dzięki, azylbonersy to tam są rzeczywiście, byłem wstępnie na 3 tygodnie w wakacje, genialne widoki.

@mikrowypok: nie, to oni będą się o mnie tłuc :)

@zuyMelon: Noto
@lim4k: bilety z lublina są cały czas w tej cenie. Ja dokupiłem jeszcze jakąś kartę stałego klienta i każdy lot mam trochę taniej w wizzairze.

@zuyMelon: z wakacjami niestety nie jest tak różowo. Bardzo ciężko o pracę "na chwilę" w norwegii. Nie ma co ukrywać, ten kraj jest już mocno napchany cudzoziemcami. Ale przez pośrednika możesz próbować.
@kamilek81: też tak uważam, chociaż lwia część ludzi próbuje mnie od tego pomysłu odwieźć. Z minimalną krajówką można tam samodzielnie wynajmować mieszkanie, żyć na pełnym luziku i jeszcze odkładać. Tylko ludzi żal i polski, bo jednak nigdzie na świecie pani w kolejce do lekarza nie jebnie cię z łokcia "bo ja tylko po wyniki", a na ulicy dres nie #!$%@? ci za brak papierosa :) To są uroki życia tutaj:)
@zuyMelon: ja już mam pierwszą ofertę pracy. Niedawno złapałem na stopa gościa, który siedzi tam już wiele lat i ma mnie już na miejscu umówić z właścicielem firmy z mojej branży. Kto wie, może na wejście będzie złoty strzał :)