Wpis z mikrobloga

#technologia #siecikomputerowe #internet #swiat #polityka #4konserwy #neuropa

Tłumaczenie posta właściciela Kiwifarms z poniedziałku, "I hate the Internet and the people who own it":

Najpierw zwracając się do najbardziej opóźnionych ludzi w pokoju, którzy zachowują się tak, jakby wyciągnięcie wtyczki było nieuchronne w każdej chwili,

Nawet jeśli każda kopia robocza strony zostanie zniszczona w ataku nuklearnym, odzyskanie jej już nigdy nie będzie trwało tydzień. Jeśli nie uda nam się uruchomić strony na clearnecie, pozostanie ona na Torze przynajmniej do 3 lutego 2023 roku. W tym czasie dokonam oceny perspektyw strony.

Jeśli uznam, że strona jest nie do utrzymania, zostanie zamrożona, zarchiwizowana, a archiwum zostanie oczyszczone z danych użytkowników. Archiwum zostanie udostępnione wszystkim przez Torrent. Strona zostanie odmrożona i pozostanie uruchomiona po wykonaniu archiwum, aby dać ludziom możliwość omówienia opcji, stron internetowych, strategii, sieci ze sobą, itp.


------

Ostatni tydzień był czystym downtime'em, ponieważ poważnie przeceniłem, jak bardzo mogę polegać na Tier 1 ISP. Podjąłem również głupią decyzję, aby poczekać na aktualną kopię bazy danych, zamiast wziąć 12-godzinne archiwum, które miałem i po prostu cofnąć się tego. 12 godzin zawartości nie było warte 7 dni ciężkiego przestoju. Aby dodać zniewagę do krzywdy, pliki statyczne umieszczone w tym czasie nie zostały jeszcze odzyskane. Gdybym mógł to zrobić jeszcze raz, nie czekałbym.

W mojej obronie, nawet wrzeszczący retardzi na Twitterze przecenili dostawców usług internetowych. Skarżyli się na hosty od miesięcy, nawet jeśli te hosty miały to gdzieś. Rewelacja, że ISP łatwo i chętnie podadzą rękę cenzurującym internet była szokiem dla wszystkich, a teraz to stanie się nową domyślną strategią. Skakanie między dostawcami nie będzie działać, jeśli główni gracze, tacy jak Zayo i Voxility, spiskują, aby zablokować poszczególne społeczności. Worldstream, główne centrum danych w Den Haag, poinstruowało dużą firmę, aby przestała robić ze mną interesy. Tak więc nie chodzi tylko o łagodzenie DDoS, ale także o światłowody i magazyny, które aktywnie kapitulują przed kilkoma niedorozwojami w Internecie.

Teraz, gdy rozumiem prawdziwą głębię zgnilizny i korupcji w systemie, nie będę polegał na żadnym pojedynczym dostawcy usług internetowych ponownie. To nie jest możliwe, aby zmusić nas do opuszczenia Tor. Nawet w przypadku ataków DoS, możemy w większości przypadków je złagodzić i z czasem udoskonalać. Poprawa wydajności Tora stanie się najwyższym priorytetem, jeśli nasza zależność od Tora stanie się istotniejsza.

Walka jest o kiwifarms.net, na clearnecie, dostępnym dla przeciętnego użytkownika internetu bez specjalnych narzędzi i wymagań. Przez 9 lat walczyłem z wprowadzeniem bariery rejestracji, do czytania wątków na tej stronie, bo uważam, że nie powinno się wymagać od ludzi, by robili cokolwiek tylko po to, by coś zobaczyć. Moje stanowisko w tej sprawie nie zmieni się teraz, tylko ze względu na okoliczności.

Jestem absolutnie wściekły, a jednocześnie bardzo smutny. Po raz pierwszy zacząłem korzystać z Internetu w wieku około 9 lat. Widziałem wiele stron internetowych, które były tylko pomysłami propagowanymi przez pojedyncze osoby lub dwóch braci, a stały się one masowymi zjawiskami kulturowymi w zasadzie od zera. Newgrounds, MySpace, Runescape i 4chan pasują do tej kategorii. Bardzo młodo zdałem sobie sprawę, że chcę spróbować być jednym z tych ludzi. Niestety, ci ludzie byli w moim wieku, kiedy byłem dzieckiem, i wszyscy wyszli w odpowiednim czasie. Teraz próbuję śmigać w tym antycznym formacie w nowoczesnej erze, w której przeciętny retard ma konto na Twitterze i może decydować, jaka strona jest zbyt obraźliwa, aby istnieć, wysyłając e-maile za pomocą swoich pieprzonych iPhone'ów. Czuję, że Internet to stary przyjaciel, którego śmierć obserwuję w czasie rzeczywistym dzięki kohorcie szkodników seksualnych.


Moim planem jest powrót do Clearnet dzisiaj, a moi nowi dostawcy są bardzo pewni swojego planu, aby utrzymać to online. Więc ja też jestem.
  • 14
no niefajnie, ze mozna usunac kogos/cos z internetu uzywajac jakis zakulisowych kontaktow zamiast prawa

niestety na razie nikt nie zajmie sie tym problemem bo zaden powazny polityk nie wystapi w obronie strony takiej jak kiwifarms, zbyt duze ryzyko


@zapomnialemhaslo: @Sinity: A tak szczerze to co tu jest do bronienia? Nie znam dobrze tematu, więc chętnie bym się dowiedział więcej szczegółów.
@Polanin: cala drama w skrocie:

kiwifarm to forum ktore dokumentuje zycie roznych ludzi ktorych uznaja za dziwnych/zabawnych etc

niektorym z nich to sie nie za bardzo podoba bo to, ze informacje na ich temat sa dostepne w internecie przeklada sie na pewne niedogodnosci w realnym zyciu jak np swating

i teraz wazny punkt - dzialalnosc kiwifarms jest calkowicie legalna w USA gdzie maja swoje serwery

rozpoczeto kampanie, glownie na twitterze, majaca
@Sinity: Ten koleś albo nie wie o czym pisze albo to tłumaczone było przez jakiegoś robota. Jak jakikolwiek serwis tego typu może bazować na jakimkolwiek jednym dostawcy transmisji? Poza tym Cloud Flare to nie jest jeden i jedyny dostawca rozwiązań antiDDOS to raz. Dwa - mając serwis globalny nic nie stoi na przeszkodzie kupić sobie 1U w każdym z DC rozsianych po świecie albo kupić VPSa, spiąc to w jakiąś rozsądną
Np. informacja o trzech samobójstwach bezpośrednio spowodowanych działaniami członków tego forum wygląda na prawdziwą.


@Polanin: wyglada na prawdziwa poki sie blizej temu nie przyjrzysz

np jedna z tych osob ktore popelnily samobojstwo zostawila po sobie list w ktorym wyjasniala przyczyny swojej decyzji, nie zgadniesz o czym tam nie wspomina :)

ale to nie ma wiekszego znaczenia bo nawet jezeli to prawda to KF nie robi nic niezgodnego z prawem. powinno sie
np jedna z tych osob ktore popelnily samobojstwo zostawila po sobie list w ktorym wyjasniala przyczyny swojej decyzji, nie zgadniesz o czym tam nie wspomina :)


@zapomnialemhaslo: a pozostałe? A co z tymi samobójstwa nie popełniły, ale miały inne problemy?
@Polanin: Samobójstwa jakich osób dokładnie?

Chloe Sagal, który popełnił samobójstwo z powodu bezdomności i braku opieki dla osób z problemami psychicznymi w USA, co sam powiedział przed śmiercią?
Julie Terryberry, która była ofiarą znęcania jeszcze zanim KF zrobiło o niej wątek?
Elizabeth Waite, który zrzucił winę na KF choć KF nawet nie wiedziało o jego istnieniu zanim nie popełnił samobójstwa?
Byuu, który w ogóle się nie zabił co potwierdzają dane rządowe
Np. informacja o trzech samobójstwach bezpośrednio spowodowanych działaniami członków tego forum wygląda na prawdziwą.


@Polanin: Tak średnio trochę. Niestety za paywallem, ale przetłumaczę fragment: https://jessesingal substack.com/p/how-journalists-botched-their-coverage

Krótko mówiąc, aby nie zignorować jednego z najpoważniejszych zarzutów, uważam również, że często powtarzane twierdzenie, że Kiwi Farms bezpośrednio spowodowało lub "było związane" z wieloma samobójstwami, jest, gdy jest prezentowane bez dodatkowego kontekstu, mylące - nie wspominając o nieodpowiedzialnym sposobie informowania o samobójstwach. W tej
dzwonienie do nich i udawanie bycia zainteresowanym?


@krzywy_kanister: Przynajmniej 'oficjalnie' kiwifarms nie wchodzi w interakcje z lolcowami. Wzmianki o tym są tępione. W zasadzie, oni tylko zbierają info które 'ofiary' same zamieszczają (bądź pojawi się gdzieś indziej) i wyśmiewają się - wewnątrz samego forum.

Oczywiście forum jest otwarte, więc lekkim absurdem jest przypisywanie samemu forum działań jakichś ludzi z zewnątrz, prowadzonych poza tym forum.