Wpis z mikrobloga

  • 1
@Maffiozzo97 ja zatrudniłem się tylko po powiedzeniu, że umiem office perfekt nikt się nie pytał o autocada itp. Teraz już zaraz będę robił papiery :) zależy na co w danej firmie jest zapotrzebowanie, u mnie to było na chłopca od drukowania i robienia pism i się jakoś utrzymałem
  • Odpowiedz
@Yggas: Chwila, chwila.... zatrudniałeś się jako asystent projektanta instalacji elektrycznych i niczego nie wymagali z rzeczy elektrycznych ani projektowych?!
Gdzie takie firmy są? Jak każda wymaga tego autocada.
  • Odpowiedz
Chwila, chwila.... zatrudniałeś się jako asystent projektanta instalacji elektrycznych i niczego nie wymagali z rzeczy elektrycznych ani projektowych?!


@Maffiozzo97: A ile to jest ogarnąć jakiegoś darmowego tutoriala z autocada na YouTubie? Jeden dzień? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Symbole elektryczne to też nie jest przecież jakaś czarna magia, są normy albo stronki od tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Praca projektanta się zaczyna jak wiesz
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97 jak na sam początek umiesz rysować w Cadzie i masz jako takie pojęcie o Instalacjach do jesteś gotowy na stanowisko asystenta. Na początku drogi liczy się głównie to czy szybko się uczysz i czy umiesz czytać dokumentację. Obyś trafił na zespół, który chętnie dzieli się wiedzą, wtedy po kilku miesiącach będziesz mógł robić pierwsze projekty w dużej mierze samodzielnie.

Z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć żeby nie zamykać się w jednym biurze
  • Odpowiedz
Jeśli masz lub planujesz zrobić studia magisterskie na elektrotechnice, do tego w kilka lat spróbujesz swoich sił w 2-3 biurach to będzie Ci łatwo zdać uprawnienia.


@1koziolek: Wolałbym potem przejść do projektowania oświetlenia, bo tam nie potrzeba żadnych uprawnień.
  • Odpowiedz
@Maffiozzo97 to jak chcesz projektować oświetlenie to nie wiem czy jest sens iść do biura projektowego instalacji, gdzie głównie patrzą jednak na wykształcenie. Aplikuj od razu do producentów oświetlenia, każdy duży producent ma swoje biuro, gdzie dzień w dzień klepią dialuxa :).
  • Odpowiedz
@1koziolek: Powiem tak... jestem inż. elektrotechniki bez doświadczenia w projektówce. Jedynie praca na produkcji. Chciałbym się zająć projektowaniem instalacji ele. do domków jednorodzinnych czy też zahaczając o fotowoltaikę. Do uprawnień budowlanych trzeba mieć mgr z elektrotechniki, a na to już nie pójdę.
Doświadczenie z projektowania instalacji też się przyda do projektowania oświetlenia.
  • Odpowiedz