Wpis z mikrobloga

Mirki z #terrarium #terrarystyka chcę zrobić sobie takie miniaturowe vivarium, w którym trzymałbym same rośliny. Coś w klimatach a'la tropikalne. Jakie jest najmniejsze sensowne terrarium, w którym mógłbym sobie zainstalować oświetlenie i grzanie? Widziałem terraria 10x10x20 cm, zakładam że to raczej dla owadów czy pająków, wydaje mi się że jednak jest za małe, żeby się dało sensownie zaaranżować wnętrze.

I czy da się gdzie kupić świetlówki dla tak małych rozmiarów? Czy ewentualne oświetlenie trzeba będzie rozwiązać za pomocą taśmy LED?
  • 7
@Idahoo: To zależy, jakie rośliny chcesz posadzić i w jaki sposób. Na pewno czym większe tym lepsze, dodatkowo z wysoko ustawioną dolną wentylacją. Po prostu musi się zmieścić podłoże. Polecam zamiast doniczek użyć tub korkowych. Część można ściąć po skosie i przykleić do ścianki na silikon akwariowy, bardzo ładnie wyglądają w nich oplątwy - gatunków jest mnóstwo, potrafią też rosnąć praktycznie bez podłoża. Jeśli chcesz grzać, a polecam dogrzewanie np kablem
@JurajskaGazowana dzięki za podpowiedź ze szklarzem. Patrzyłem na terraria na allegro i ceny trochę mnie zwalały z nóg... Zaraz się okaże, że zbuduje nie malutkie terrarium na biurko, a dużą stojącą szafę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mam kilka filodendronów, różnych monster i epipremnum. To są gatunki, które mnie jarają i marzę o dżungli z nimi...