Wpis z mikrobloga

@JestemKrzysio: hej, właśnie dotarła do mnie płyta główna i na odwrocie jest napisane, że tylko cpu 11 generacji obsługuje pcle 4.0 ( tryb 4x) a, że razem kupiłem i5 10 generacji to nasuwa mi się pytanie czy gpu będzie działać bo ono właśnie potrzebuje pcle 4.0 x16 (tryb x8). Ogólnie jestem wściekły bo nic o tym nigdzie nie pisało w sklepie itd i też nie wiem czy będzie działać czy nie
@JestemKrzysio: złożyłem kompa. Ale nic nie pokazuje się na ekranie. Ekran działa, kabel też bo sprawdzałem na ps4. Dopiałem wtyczkę do gpu bo trochę było luzu faktycznie ale nadal nic. Co mogłem #!$%@?ć to to, że się trochę dysk ssd wygiął jak dokręcałem radiator. Lub cpu przyciskałem nie tak jak trzeba tą dźwignią próbując go zamknąć (efekt taki jakbym dociskał do palcem) mogę odpiąć i sprawdzić nadal czy piny są ok
@JestemKrzysio:

Hdmi podłączyłem normalnie do obudowy pcta ale właśnie zauważyłem że na karcie są też wejścia hdmi na zewnątrz więc zgaduje, że monitor pod to podliczyć tak? (Pod gpu)

Sprzęt to

Rx 6600 dual 8b
8gb ram 3200mhz
I5 10400f
Monitor Acer Nitro VG240YBMIIX czarny
Kabel HDMI od pleya bo dołączony był ten na dwie śrubki a nie mam takiego wejścia starego xd
Płyta ASUS TUF GAMING B560M-PLUS

Wszystkio docisnąłem i
@JestemKrzysio: Siema. A wiesz może jak zainstalować windowsa? Miałem na płycie 7. Instalator się włączał ale nie mogłem ruszać myszka i klawiaturą. Poczytałem, że to wina płyty głównej( działa na win8 i win10)i obudowa jest za dobra (usb 3.0, płyta usb 2.0 a win7 nie ma sterowników do tego i nie widzi instalka myszki i klawiatury) i nie będzie śmigać. Tetaz mam ogarnięty pendrive'a z win10 i instalka się nie włącza