Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 72
945 643 + 142 + 163 + 171 = 946 119

No witam, ponoć trzeba dobić do miliona ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie wiem czy będzie mi się chciało postować na równiku regularnie, bo ostatni wpis jest sprzed 4 lat z hakiem, no i jest listopad XD ale zobaczmy;)

3-dniowy wypad na zbieranie gminek #zaliczgmine (+56) po wielkopolsce i kujawsko-pomorskim.
Pierwszy dzień słoneczny, wietrzny i bardzo ciepły. Lokalną atrakcją były promy: Biechowy przez Wartę oraz Ostrówek na jeziorze Gopło (jeden z dwóch promów na jeziorze w Polsce). Lasy nadal ślicznie jesienne, a gruzy tylko premiumy. Traska zakończyła się pod Mysią Wieżą w Kruszwicy.
Drugiego dnia rano słyszę kapanie o parapet, czyli dupa, będzie mokro. Kruszwica jest w niedzielę wyjątkowo obfita w różnego rodzaju tiry i wywrotki, które nanoszą gnój na jezdnie, więc rower jest ujebion w 5 minut. W miarę szybko dobijam do Inowrocławia, gdzie czeka na mnie tężnia i śniadanie w McD. Później typowo gminkowo kluczę zakosami, zaliczam potężne tężnie w Ciechocinku, oraz szczęśliwie trafiając na otwartą drogę DW250 przez poligon toruński, docieram do kolejnego promu w Nieszawie (przez Wisłę). Bardzo długo jadę przez lasy na północ, ciesząc się zerowym ruchem samochodowym. Cisza się kończy jak trzeba wbić się na DK10 i trochę przyspieszyć swój tranzyt do Torunia.
Trzeci dzień wita mnie gęstą mgłą, która będzie mi towarzyszyć całyyyy dzień. Wilgotność 100%, widoczność 50m, wszystko mokre, lepkie i tak ponure, że okularów przeciwsłonecznych nie założyłam ani razu. Czy miało to swój urok? No może na zdjęciach, bo rower na myjni lądował tego dnia 3 razy;)
Najważniejszym punktem programu były odwiedziny skoczni Pawła Jumpera, no i oczywiście dotarcie do Laskowic Pomorskich na pociąg. To ostatnie było utrudnione przez 4km bruku rzecznego gdzieś między Bedlenkami, a Belnem (powinnam się domyślić, bo już nazwy brzmią podejrzanie...).

Niemniej wypad udany, jesienny przekrój pogodowy 100%, drogi fajne, asfalty też;) Dużo fotek na stravie.

#rowerowyrownik #100km #150km #zaliczgmine

Skrypt | Statystyki
wspodnicynamtb - 945 643 + 142 + 163 + 171 = 946 119

No witam, ponoć trzeba dobić do...

źródło: comment_1667320644S3qabQLhmmpYwUCvY3Xc50.jpg

Pobierz
  • 7