Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie mi czy te zarobki programistów to żart i fikcja? Zarabiam 5000 brutto jako programista z 2-letnim doświadczeniem gdzie zmieniłem pracę rok temu i nie dostaję od roku podwyżki. Nie wiem czy nie pisać za miesiąc podania o podwyżkę aby na styczeń zarabiać jak człowiek co najmniej te 6k-7k brutto. Bo licząc nadgodziny, praca zdalna gdzie opłacam prąd i internet to wychodzi przy minimalnej 3600 brutto za rok, że 5000 to taka... pensja minimalna. We wcześniejszym Januszsofcie zarabiałem 4000 brutto. Nie widzę żebym coś robił źle, bo wszystko ogarniam w temacie. Nawet robię nadgodziny. I to w korpo a nie w januszexie.

Zmiana pracy? Wysłałem 20cv gdzie jestem ideolo kandydat. Praktycznie wszyscy pracodawcy się odzywają. Widełki wszyscy pracodawcy średnio mówią 10k-17k. Oczywiście niektórzy z nich wymagają wiedzy murarza-tynkarza-akrobaty. Spoko, tylko szkoda że zamiast dać się wykazać w firmie wolą zadawać suche pytania które trzeba rozwiązać w teorii a nie w praktyce gdzie mi idzie lepiej po których określają pracownika. A jak nie odpowiesz na jedno pytanie to jesteś słaby. Ale jednak są pracodawcy którym imponuję swoją wiedzą.

Ok, wracając do zarobków. Podaję dolną granicę. Tam może dociągnę do wykopowego 15k po pewnym czasie. Aplikuje bardzo mało osób na stanowisko, z czego ich porównałem i są gorsi ode mnie. I co? Cisza i spokój. To po co ze mną tracą czas i rozmawiają? Zadzwonię to mówią, że wybrali z większym doświadczeniem. No tak, gdzie 2-letnie doświadczenie do kogoś kto ma 10 lat co najmniej. Jakaś jednostka wysłała. Przecież na tyle ofert co wysłałem CV było mniej kandydatów. Irytujące. Czasami myślę, że dobre zarobki to tylko tak aby "wylansować" firmę. A na CV pracownika zobaczą i wiedzą, że się nie nadaje. Ale pogawędkę strzelą. Spoko.
Znajomi programiści też mimo, iż są dobrzy - kokosów nie mają. Albo mają taką pensję która przechodzi mi koło nosa właśnie. Ale może za krótko szukam, bo 3 miesiące?

#praca #pracait #pracbaza #programista15k

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636039b9dbaf114ed5dba3a8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 110
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: 5k brutto z dwu letnim doświadczeniem to w jakiejkolwiek technogii za mało. Wysyłaj i chodź na rozmowy do skutku. Mi zmiana pierwszej pracy zajęła 4msc a ostatnio szukałem 2 tyg ¯\_(ツ)_/¯ (i sami się odzewali)
DobryŻniwiarz: @little_muffin poczytaj raporty placowe tam są realne stawki w technologiach. Jeżeli ktoś pracuje poniżej swojego grade w technologii to ma jakieś wady, które to powoduja.

17k netto b2b to jest kolo 105zl /
Widelki midow w większości technologii to 90-120
Btw to wypada midowi mieć certifikat stopnia sredniego w swojej technologii. Op oczywiście nie ma. I 0 gadki o tym co robi i co zamierza, co o tym ludzie myślą
@little_muffin: wykop na srajfonie mi nie chce komentarza zacytować, ale pewnie będzie wiadomo co komentuje. I chaotycznie wyjdzie bo grobbin za chwile.

Rzeczywistość w It to i 5k i 15k dla juniora.
Można przejrzeć statystyki i tez każda wychodzi inaczej.
Tam gdzie zarobki w IT buduje się na podstawie ogłoszeń wychodzą wyżej.
Tam gdzie chodzi się od drzwi do drzwi po firmach (trochę Sedlak&Sedlak tak działa) tam już są nizsze.
Natomiast
@japycz: sama prawda. Próg wejścia w IT jest teraz bardzo wysoki, a najcięższym krokiem jest znalezienie pierwszej roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na rynku jest masa ludzi po samych bootcampach, co od razu HRy filtrują. Ja osobiście, mając:
Brak studiów, technikum z profilem programista
Średnio imponujące jak na juniora portfolio
Rok expa na dwóch różnych stażach
Roboty szukałem dwa miesie, wysyłając 50 CV. W sumie po każdej
@AnonimoweMirkoWyznania: pewnie dużo zależy od miasta, najlepiej wyprowadzić się z zadupia do jakiejś warszawki, wrocławia, poznania.
liczy się też pewność siebie/przebojowość/ekstrawersja, inteligencja emocjonalna, aparycja, znajomość języka angielskiego, brak zaburzeń psychicznych (często ludzie muszą przejść długą psychoterapię, brać leki żeby wystartować), nie wiem czemu nikt o tym nie pisze? niektórzy myślą że żyją w jakimś idealnym świecie pełnym sprawiedliwości, równości, częsta dwulicowość, czyli tu napisze że to się w ogóle nie liczy,
@AnonimoweMirkoWyznania: obracasz się wśród ludzi, którzy mało zarabiają to potem tak sobie żyjesz w nieświadomości myśląc, że to wszystko to żart. Znajdziesz do tego podobnych do @little_muffin i tym bardziej cię to utwierdzi w przekonaniu, że to mit. Zignorujesz tych co wg ciebie dalej mit powtarzają i dalej będziesz żyć za psie pieniądze.

2 lata expa ogarnięty gość na pozycję mida dostawał nas na początku roku 140/h b2b. Polski oddział korpo.
OkiełznanaOrka: 9 lat doświadczenia. Staff Eng dla firmy z USA. 63k PLN na fakturze (53k do ręki na ryczałcie) przy obecnym kursie PLN/USD. Lepszych ofert na ten moment nie dostaję ale podobną miałem raz na stole. Większość moich znajomych z podobnym stażem ma 30k-50k PLN (netto faktura / brutto UoP z akcjami). Znam też kilka wymiataczy co mnie przebijają :)

Inwestuj w angielski, to jedna z moich lepszych inwestycji. Wydostań się
bez nadgodzin i presji w Sprintach?


@Young_Senior: nie po to się bierze specjalistę za dobrą kasę, żeby teraz w zamian #!$%@?ł 12h na dzień i jeszcze się stresował. Przecież można wziąć w takim razie dwóch tańszych i będzie średnio 16h na dzień. Bierze się droższych, bo tyle kosztują ogarnięci ludzie i jak już się ich zdobyło pieniędzmi to trzeba też szanować ich pracę i nie ciągnąć, bo się zwolnienią za parę