Wpis z mikrobloga

@fiddle: Nie widziałem tego materiału na TVNie więc nie mogę się wypowiedzieć co w nim było ale na podstawie samego zdjęcia od OPa wygląda to jakbyś widział rzeczy których tam nie ma.

Samoakceptacja to nie to samo co promowanie szkodliwych nawyków no a jeśli ktoś jest gruby i usłyszy od lekarza że zdechnie na zawał i mimo wszystko nic sobie z tego nie robi to jest to wyłącznie jego decyzja i
@Elec: Napatoczył mi się kiedyś artykuł z nią. A co do tego zdychania na zawał no to właśnie tłumaczę, że to nie jest tylko jej decyzja. A to dlatego, że koszty poniesiemy my (finansowe - leczenie) oraz jej bliscy (opieka). Taka jest prawda, koszty tej choroby cywilizacyjnej są bardzo wysokie, a promowanie tego powinno być karalne.
@Hunchbacked: a jak nie lata pod sufitem to jest gorsza? Kazdy sie zmienia. Jest teraz dojrzala kobieta, matka itd. przytyla. Nie robi pieniedzy na swoim wygladzie, ale nie musi. Laska jest piosenkarka, ma mega talent. Nawet jakby byla brzydkim gnomem to bym ja podziwiala za glos. Dajcie ludziom zyc, albo chociaz spojrzcie na siebie.
@fiddle: tylko, ze nikt nie chwali otylosci tylko mowi, zeby nie mobbingowac takich osob. ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym czemu nie mobbingujecie ludzi uzywajacych photoshopa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) mysle, ze to duzo grozniejsze niz otylosc, bo na otylosc jednak malo osob choruje. A poprawia swe wdzieki w internecie prawie kazdy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo na otylosc jednak malo osob choruje.


@little_muffin https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/otylosc-choroba-wagi-ciezkiej,7355.html

Co czwarty Polak (vs bliżej nieokreślona, niewielka liczba osób, która ma problemy zdrowotne, bo ktoś używał fotoszopa)

Żeby nie było - do Farny nic nie mam, w ogóle mnie to nie interesuje, niech robi chce. Piszę tylko w kwestii tego co napisałaś o małej liczbie otyłych.
@Hunchbacked: #!$%@? mnie takie gadanie. Ja byłem przekarmiany przez babcie jako dzieciak i większość życia byłem grubasem. Mimo ze już jako dorosły człowiek zrzuciłem prawie 30kg to i tak nic już nie naprostuje do końca mojej psychiki i nie odda lat kiedy inni budowali swoją pewność siebie a ja siedziałem sam zawstydzony tym jak wyglądam.
@fiddle: ale już z wyzywaniem każdego kto jest grubszy to problemu nie masz? Bo na wykopie czy gdziekolwiek wyśmiewa się takie osoby od lat. W serialach jako otyłe pokazywało się zwykle dziewczyny które wyglądają jak połowa farny. To był problem i to dążenie do wymyślonego przez kilku facetów ideału, który wpędzał dziewczyny w kompleksy
@Elec: @little_muffin: @Wink: ruch bodypositive powstał by zaakceptować ludzi chorych, ludzi z deformacjami na które nie mają wpływu. Zamiast tego zawłaszczyły go grubasy i probują wmawiać społeczeństwu że bycie tlustym leniem jest spoko. Nie jest. Otyłość jest problemem, w naszym kraju przybywa już nawet grubych dzieci. Zamiast z tym walczyć tlusciochy nazywają sie pozytywnymi.
@Hunchbacked: szczerze, to liczyłem że jest mądrzejsza. Promowanie utożsamiania się ze swoim wyglądem i to jeszcze w takiej formie, duma z otyłości to absurdalne koncepty i świadomy człowiek powinien to ogarnąć. Swoją drogą, gdyby to nie było tak agresywnie wciskane przez feministki to i dyskusje o tym pewnie byłyby bardziej cywilizowane i może nie trzebaby się tak bać czytania komentarzy