Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki mam kilka pytań odnośnie złożenia zestawu kina domowego.

Zaczynam research internetowy i pewnie będziecie mogli mi pomóc z poniższymi.

1. Ma to służyć 70/30 filmy/słuchanie muzyki i z tego co się zdążyłem zorientować szukam zestawu 5.1., zagdza sie?
2. Teraz mam soundbara oraz subwoofer (Samsung HW-H7501 Curved) połączone po hdmi z tv i tak sobie po airplay2 streamuje filmy do TV a muzyke po bluetooth z elfefonu do soundbara. Jak to bedzie wygladalo w przypadku amplitunera? Czy bede streamowal do amplitunera czy wciąż do tv?
3. Czy da się w ogóle złożyć w budżecie do 5k coś co będzie grało lepiej niż ten soundbar? Rozważam nowe jak i używane.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź ;) na pewno trochę mi uporządkują ten bałagan w głowie ;)

#audio #pytaniedoeksperta #kinodomowe #glosniki #hifi
#audioboners #apple
  • 13
filmy/słuchanie muzyki i z tego co się zdążyłem zorientować szukam zestawu 5.1


@Qnik666: Jako człowiek starej daty powiem: nie. Albo 5.1 albo stereo. Czyli najlepiej 2 osobne. Ale to było w czasach, gdy liczyła się - może iluzoryczna - jakość.
Nieważne. ZAWSZE musisz tego posłuchać. Skoro masz 5k (choć nie znam teraz realiów cenowych), to poszukaj mniejszej firmy, która wypożyczy Ci sprzęt do testu.
Jako człowiek starej daty powiem: nie. Albo 5.1 albo stereo. Czyli najlepiej 2 osobne. Ale to było w czasach, gdy liczyła się - może iluzoryczna - jakość.

Nieważne. ZAWSZE musisz tego posłuchać. Skoro masz 5k (choć nie znam teraz realiów cenowych), to poszukaj mniejszej firmy, która wypożyczy Ci sprzęt do testu.


@sierpien22: ooo, mamy wyznawcę #audiovoodoo

@Qnik666: bez problemu 5k z używek powinieneś wyrwać. Niestety amplituner zje spokojnie nawet 40-50%
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qnik666: polujesz na promocji Amazon.pl/de na Polk es lub Elac debut 2. Ogarniesz tak centralny, fronty i boczne. Z amplitunerem gorzej ale do 5.1 coś używanego znajdziesz. Patrzysz na olx same amplitunery i całe zestawy. Sam tak kupiłem, ktoś sprzedawał zestaw ale po kontakcie udało się kupić sam amplituner.
1. Ma to służyć 70/30 filmy/słuchanie muzyki i z tego co się zdążyłem zorientować szukam zestawu 5.1., zagdza sie?

2. Teraz mam soundbara oraz subwoofer (Samsung HW-H7501 Curved) połączone po hdmi z tv i tak sobie po airplay2 streamuje filmy do TV a muzyke po bluetooth z elfefonu do soundbara. Jak to bedzie wygladalo w przypadku amplitunera? Czy bede streamowal do amplitunera czy wciąż do tv?

3. Czy da się w ogóle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anakee: mi udało się na początku roku Yamaha rxv485 za 1200 zł kupić i to jeszcze z roczną gwarancją.
Ale prawda od pandemii ceny amplitunerów są straszne. Teraz rozglądam się za atmosem i ludzie sprzedają 3/4 letnie w cenie za którą kupili.
Myślę że do 2k spokojnie do zwykłego 5.1 4k znajdzie.
oj potwierdzam z tymi cenami. W 2019r. placilem za yamahe 803d 3000zl (w zestawie) - teraz nowka śmiga w okolicach 6k


@Byleth: ja się czaiłem na Denona 3600, potem 3700, aż się #!$%@?łem na relację cena/jakość i brak dostępności i kupiłem Anthem :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qnik666: RX v4a to następca rxv485. Ma wszystko czego potrzeba do 5.1. ja nie narzekam i zadowolony jestem.
Zastanawiałem się nad teufel ale wybrałem jamo. Następnym razem wybrałbym teufel. Jamo źle nie jest ale centralny jest bardzo słaby i koniecznie inny subwoofer nie jamo. Jak możesz kup zestaw bez subwoofera. Potem zakupisz coś z polecanych xtz/svs/rel.
2. W nowych możesz stremowac bezpośrednio do AMP, ale możesz też do TV i przez HDMI ARC do AMP.


@Anakee: w którym nowym amplitunerze możesz streamować video bezpośrednio?
@Qnik666: Sorry - 5.1 i kino domowe to nie moja bajka wiec moge bredzic ale łap tutaj pare sugesti:

- jeżeli chcesz sprzęt nowy to staraj sie dobrać wszystko z jednego sklepu - wtedy dzwonisz, mowisz jaki temat i pytasz sie czy da rade cos zrobic z ceną (zupelnie normalna praktyka w tej branży i można fajne upusty wyrwać [przynajmniej tak było te 2-3 lata temu])

- przy dzisiejszych cenach to