Wpis z mikrobloga

@Wyrelworelowany: Pytanie tak dobre jak trudne. Ja zazwyczaj robie tak, że odpalam kilka różnych testów opon i wybieram coś co najczęściej jest w 3, jak ceny porażają to patrzę na 1sza 5. Hankook to dobra firma, mam teraz letnie kapcie od nich i uważam że się świetnie sprawują. Bałbym się jakiś no-name typu Zeetex, a firmowa opona jakoś tak daje mi poczucie spokoju i świadomość że w granicach możliwości zwykłego Kowalskiego
@Wyrelworelowany Jakby to ująć. Opony kupuje się markowe, a nie jakiś wynalazki. Oszczędzenie na oponach nie kończy się dobrze.

No w świecie opon z wyższej półki masz trochę firm. Z gorszej półki też masz trochę opon, a ta firma nie należy ani do jednej ani do drugiej. Z resztą komentarz wyżej ktoś inny napisał to samo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wyrelworelowany: hankook to sprawdzona marka na której nie zawiedziesz się. A te drugie to cholera wie, najczęściej już przy wyważaniu widać że to badziew a później pierwsze błoto pośniegowe to sprawdzi. Kiedyś jechałem na podobnych chińczykach i za dnia było wszystko w normie ale jak tylko złapał mróz w nocy to jazda była katorgą, jak się okazało guma robiła się mega twarda gdzie w hankookach opona była dalej miękka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Wyrelworelowany: to jest tak, że mieszanka w oponie A i oponie B, może być całkowicie różna, zarówno jeśli chodzi o wytrzymałość, szybkość zużycia, to czy pod wpływem temperatury zrobi się bardziej miękka czy twarda. Kupując coś niszowego producenta jest większa szansa, że kupisz oponę, która po krótkim czasie będzie źle się zachowywać na drodze. Duże marki to oprócz marketingu to też duże laboratoria, obiekty badawcze oraz kontrola jakości, owszem, mają wpadki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wyrelworelowany: odnośnie Nokianow to jest dużo opinii, że te produkcji rosyjskiej są słabe, że bieżnik się rozpada czy guma parcieje, ja w swoim samochodzie mam teraz od ponad 3 lat Continental AllSeasonContact, wielosezonowe i po 50 tysiącach i 3 zimach opony cały czas bardzo dobrze się spisują, nawet kilka dni temu pisałem gdzieś przy jakimś teście opon wielosezonowych na Mirko. Sprawdź jeszcze czy opory toczenia są podobne, co przełoży się na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wyrelworelowany: wszystko zależy od tego jakie auto, jakie trasy pokonujesz i jaki przebieg planujesz. Ja kiedyś do auta kupiłem Zeetexy ale letnie i były w porządku jak za taką cenę. O ile nie robisz nie wiadomo jakich przebiegów to taka tania guma też się sprawdzi - jak dla mnie to najważniejsze jest to że jest nowa i ma dużo bieżnika.
@Wyrelworelowany: Dwa lata temu stałem w miejscu w którym stoisz teraz Ty. Uznałem że będę cwany i kupię chińskie Imperiale (mają na oponeo tak samo świetne opinie itp) 4 szt w cenie 1,5 opony premium. Dumny z siebie byłem że oszukałem system. Następnie zimą zablokowałem wjazd pod bardziej stromą drogę bo stanąłem w połowie wjazdu koła ślizgały się w miejscu i zjeżdżałem w dół po pare centymetrów na awaryjnych przez 15
cheeky_90 - @Wyrelworelowany: Dwa lata temu stałem w miejscu w którym stoisz teraz Ty...

źródło: comment_1667143614x67Ux2Pc4EoyBvX5C2ihbe.jpg

Pobierz
to sprawdzi. Kiedyś jechałem na podobnych chińczykach i za dnia było wszystko w normie ale jak tylko złapał mróz w nocy to jazda była katorgą, jak się okazało guma robiła się mega twarda gdzie w hankookach opona była dalej miękka


@Wyrelworelowany: sposób mierzenia hałasu jest niemiarodajny, czasami opony niby głośniejsze według etykiety są cichsze, chodzi o to, że ten test jest robiony w konkretnych warunkach temperatury, wilgotności, prędkości, konkretna nawierzchnia i