Wpis z mikrobloga

Jaki macie najwiekszy problem z Tarkovem? Dla mnie to immersja, imo gameplay powinien byc calkowicie przebudowany do systemu ze jak twoj PMC umiera to tracisz cale wyexpienie. Obecnie lepiej sie gra Scavami bo gra jest po prostu ciekawsza, szczegolnie ze nie mozesz strzelac w ciemno do wszystkiego co sie rusza.

#escapefromtarkov
  • 16
@NewBlueSky: To że granie w tą grę nie ma żadnego sensu, nie zostanie nigdy dokończona, technicznie jest koszmarem i grupa rusków pracujaca na unity tego nie ogarnie tym bardziej teraz, gameplay loop polegający na tym, że bierzesz udział w wyścigu szczurów który na końcu zostaje zresetowany wipem który w zasadzie nic nowego ciekawego nie dodaje do gry i nawet możesz mieć 6000h w grze i jeśli nie jesteś streamerem to nie
@NewBlueSky: xDDDD w grze gdzie jest #!$%@? cheatrow i promowanie siedzenia w krzakach ()


@arsky: ale ty rozumiesz koncepcje tego watku? W momencie kiedy zmienia sie zalozenie to zmienia sie gameplay calosciowo, a nie ze mysle aby jutro wprowadzili perma death i reset skilli co smierc zostawiajac cala reszte?

Czy twoj prosty umysl tego nie pojmuje?
@ActiveekHere: imo oni sa przelomowi, dla mnie sa upgrade do Stalkera, normalizuja to co w stalkerze bylo problemem czyli brak smierci, byles jakims bogiem, co zabijal wszystkich mutantow i ludzi i nigdy nie ginal (magia F5 F9)

Ale ostatecznie musi sie na czyms zatrzymac i wyszlo takie grindowisko. Ja zdaje sobie sprawe ze gra bazuje na grindowisku w ktorym nie czujesz tej immersji, dlatego skupiam sie na opisaniu tego co mogloby
Czy twoj prosty umysl tego nie pojmuje?


@arsky: no ale ja to rozumiem, to rozumie kazdy.

masz dwa schematy:
- A - sugestia zmiany czegoś co wywraca balans i gameplay do góry nogami - implikuje ze wszystkie elementy gry moga nadawac sie do zmiany
- B - sugestia zmiany czegos co wywraca balans i gameplay do góry nogami - ale z zalozeniem ze wszystko inne zostaje po staremu - implikuje milion
@arsky: a gdzie napisalem ze licze? To temat o czyms innym, to nie temat "zasugerujmy cos odrywczego jak walka z cheaterami do GGC aby jutro naprawili gre".

to temat o tym co mogloby zmienic calkowicie gre i wedlug was sprawiloby aby byla lepsza.

Nastepnym razem bede musial uwzglednic twoj udzial w watku to zrobie tak:
- dla normalnych ludzi wpis na 2-3 linijki
- dla cb bedzie esej abys nie mial
@arsky: no tak, zmienia sie i co jest efektem zmiany? naprawienie gry przez GGC czy spelnienie mojej osobistej preferencji co do grania w imersywne gry? Dokladnie tak jak opisalem ten przypadek wyzej, ze obecnie gra oferuje dwa rodzaje rozgrywki, w jej grindowej naturze Scavy to tylko narzedzie pozbawione duszy, a jednak oferuje pewna imersje i oderwanie od grindu, ktory inspiruje mnie do pomyslu ktory zapodalem
@arsky: dobra, przyszedles cwaniakowac i zagubiles sie w swoim kole zesrania.

Wygrales wieczny odpoczynek od tego tematu :) Ale zgadzam sie, nie wiesz o czym piszesz i w zwiazku z czym o tym piszesz. Jeszcze musze sie zastanowic czy usunac twoje wysyrywy czy nie
promowanie siedzenia w krzakach ()


@arsky: ja w krzakach nie siedzę ale kupiąc tę grę miałem świadomość że to nie COD czy BF gdzie padnę i po 15 sekundach strzelam tym samym sprzętem
@NewBlueSky: gdyby w grze bylo normalne AI (a nie jak obecnie albo 50iq albo #!$%@? bóg który pakuje cię kałachem z kilometra biegnąc) i PvE co-op to bylaby najlepsza gra ever

no i bonusowo jakaś #!$%@? fabuła X D
a nie jak obecnie albo 50iq albo #!$%@? bóg który pakuje cię kałachem z kilometra biegnąc


@kexus512: no tak jest, dlatego jest nieuczciwa meta, bo h lvl gracze lataja na giga armorze wszedzie gdzie sie da i normalny gracz nie moze ich walnac, ale oni musza bo inaczej random bot ich zabije na 2 hity przeciez xD

wlasnie sie zastanawiam nad takimi trybami PvE co-op. Rozumiem czemu gry F2P nie daja