Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

chcę sobie zrobić fotel z własnego projektu (ramę i oddać do tapicera). Chciałabym mieć regulowany pochył oparcia. Szukam mechanizmów które by takie coś realizowały.
W meblu na którym się wzoruje od pana chińczyka są prawdopodobnie użyte tego typu mechanizmy zapadkowe, jednak jedyne jakie znalazłam dostępne na naszym rynku są dedykowane do zagłówków i podłokietników, więc domyślam się, że mogą to nie być mechanizmy, które wytrzymają obciążenie jakie jest na oparciu - szczególnie w pozycji półleżącej.
http://www.an-nowak.com/?pageId=25&idI=613

Zna się ktoś tu na mechanizmach używanych w meblach? Może są inne mechanizmy, nie za duże, które da się ładnie ukryć po wypełnieniem, które realizowały by funkcje, lub wiecie gdzie można kupić taki mechanizm dedykowany do oparć?
Zależałoby mi na regulacji oparcia 90- ~180 stopni w 4-5 pozycjach.

#meble #meblenawymiar #diy #majsterkowanie #fotel
  • 11
@Cilthal: A TILT to nie jest głównie bujanie się całości fotela? W sensie oparcie + siedzisko? Ja chce mieć pochył samego oparcia, a siedzisko zostaje w tej samej pozycji. Jedynie co mi pod TILT znajduje to mechanizmy do foteli biurowych z taką fukcją :(
@Wychwalany: To już szukałam :D problem, że są tak opisane, że nie mam pojęcia jak działają :D Napiszę ostatecznie do producenta z tym pytaniem, ale może ktoś tutaj kojarzy konkretny produkt z funkcją której szukam. Zakładam że to co szukam to mechanizm oparcia FH, ale nie mam pewności.