Wpis z mikrobloga

Jaka moc klimatyzatora? Salon z aneksem 25m2, bez ścian po drodze, wnęk itp, skierowany na wprost od pomieszczenia. 2.5 czy 3.5 KW? Gree Pular wstępnie. BTW ile orientacyjnie powinien kosztować montaż takiego urządzenia (sam montaż) - klimatyzator stoi na balkonie, jednostka w pokoju 3m od balkonu na tej samej ścianie (w sensie nie trzeba przenosić np na drugą część pomieszczenia)? Znajomy polecił firmę, która robiła u niego, ale wstępna wycena 1400-1800zł za sam montaż, wydaje mi się to sporo. Mieszkanie stan deweloperski.

#klimatyzacja #remontujzwykopem #remont
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niemodnie: mi w pomieszczeniu 20m2 spokojnie daje radę 2,5KW (nieocieplony dom), montowałem w tym roku, montaż kosztował 1500zł, na piętrze, jednostka zewnętrzna ok 3-4 metry poniżej wewnętrznej
@niemodnie: na 31 m2 salon z aneksem mam gree pular 3,5 kW. razem z montażem dałem 2800 zł w czerwcu w tamtym roku. bez dodtkowych rurek - jednostka zewnętrzna na przestrzał przez ścianę z jednostą wewnętrzną. u ciebie mireczku raczej ten mniejszy na spokojnie zrobi robotę
@janek31337:

Popatrzyły się na mnie i jedna z jej koleżanek powiedziała "spieprzaj oblechu" i poszły do ubikacji wszystkie. Mogłem chyba powiedzieć zwyczajnie "ładnie wyglądasz" ale #!$%@? naczytałem się że to banał i chciałem być kreatywny. Idzie to jeszcze naprawić? Jak ratować sytuację? Jakieś kwiaty na przeprosiny? Zapytałbym mamy ale wstyd mi co #!$%@?łem


To jakieś #pdk?
@spaedesz: ja mam 1400 za kucie, przygotowanie pod montaż, następnie za kilka miesięcy gość przyjeżdża i mi montuje klimę. Ale ja mam tylko jedną jednostkę w środku i blisko ściany więc nie ma dużo kucia. Pytanie co Ty masz.
@niemodnie: Za montaż będziesz coś jeszcze płacił czy tylko za urządzenia? Na tej mojej wycenie wygląda to tak jakby miał zapłacić 1800 za kucie i położenie instalacji i później jeszcze 600 za montaż i uruchomienie, które odbędą się w późniejszym czasie.
@spaedesz: Wiesz co, mówiąc szczerze to mnie zaskoczyłeś bo nie założyłem że potem mam coś znów płacić. Mi właśnie robi koleś instalację pod klimę. Kiedy pytałem o wycenę to dostalem sms z iniformacją: "Koszt kompletnej instalacji klimatyzacji" - nie było mowy o dodatkowej kwocie później więc zakładam że to całkowity koszt. Ale mogę się niemiło zaskoczyć.
@spaedesz: Na Twoim miejscu podzwoniłbym po kilku firmach w Twojej okolicy, albo wysłal maila i porównał oferty po prostu. Cena montażu zależy m.in od tego gdzie ma być jednostka w środku , sprecyzuj jak to planujesz. Albo weź jedną firmę, niech Ci wejdą na wycenę na mieszkanie (u mnie gość żeby wycenić chciał najpierw zobaczyć to na żywo) , doprecyzuj gdzie chcesz i spamuj firmy z prośbą o ofertę. Tylko mając