Wpis z mikrobloga

Nie wiem kto wpadł na pomysł, aby polecić jemu nakręceniu filmu na temat edukacji domowej, ale to był błąd.
Po tym co ten człowiek pokazuje na swoim kanale You Tube, można z całą pewnością stwierdzić, że nie powinien uczyć niczego i nikogo. Jak można nauczać swoje dzieci samu nie pojmując prostych mechanizmów świata, stwarzając zagrożenie dla siebie oraz innych (łamanie przepisów drogowych: jazda pod zakaz, dzieci bez pasów, zatrzymywanie się na pasie rozbiegowym, dłubanie w instalacji elektrycznej czy przedmiotowe traktowanie zwierząt) i jeszcze się tym chwalić w Internecie.

#edukacjadomowa
siwers3 - Nie wiem kto wpadł na pomysł, aby polecić jemu nakręceniu filmu na temat ed...
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siwers3: gość mówi o ważnym temacie - PIS w praktyce chce zlikwidować Edukację Domową. Może nie jest idealny, ale ten opis to odwracanie uwagi od tematu o którym mówi. PIS znowu coś rozwala, co dobrze funkcjonowało wcześniej
@svsoqpcy: Łatwo jest hejtować wszystko co pis wymyślił. Czasem nawet dla zasady, ale w tym wypadku sytuacja ma się inaczej.

Nauczanie domowe nigdy nie funkcjonowało dobrze i nigdy nie będzie funkcjonować.
Wyobraź sobie, że nie każdy rodzic ma predyspozycje do nauczania, a nawet do nauki, a według ustawy każdy rodzic do 18 roku życia może sobie uczyć swoje dziecko. Jaka tu jest weryfikacja? Jakie wymagania? Żadne... To jest durne.
Nawet słaby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@siwers3: wpadło 30 gr za wpis? ED nie jest dla każdego, ale działa, bo do 3 klasy każdy ma kompetencje i wiedzę, żeby nauczać. Od 4 klasy dziecko samo się uczy, a rodzić tylko weryfikuje.

Od podstawówki do matury spotkałem tylko 2 nauczycieli którzy umieli uczyć. Reszta uczyła bo w życiu im nie wyszła.

Dziecku proces nauki zazwyczaj zajmuje 1 h dziennie. Potem dziecko może uczestniczyć w zajęciach dodatkowych jeśli chce.
@siwers3: nie zesraj się, przemawia przez ciebie żółć i zazdrość.

I dzięki za polecenie kanału, gościu ma super pomysł na życie. A jego dzieci zajdą na pewno dalej niż z takim ojcem jak ty, który twierdzi że nauczyciel nauczy więcej niż rodzic.