Wpis z mikrobloga

Cześć!

Być może widziałeś(-aś) w ostatnim czasie podobne plakaty na mieście. To jedno z wielu haseł promujących kampanię #szanujsiebie. Kontekst i więcej o samej idei akcji znajdziesz w tym wpisie.

Tak się zastanawiamy, a propos wynagrodzeń, jakie niezwykłe historie związane z zarobkami spotkały Cię podczas rekrutacji?

Ja (Robert) zacznę.


Kto da więcej, zapraszam!

#pracbaza #korposwiat #pracait #programowanie #januszebiznesu #programista15k #zarobki
nofluffjobs - Cześć!

Być może widziałeś(-aś) w ostatnim czasie podobne plakaty na ...

źródło: comment_1666774714R3BLZDFn7wobkCT6L89Kux.jpg

Pobierz
  • 28
@nofluffjobs: 5 lat temu będąc specjalistą w reklamacjach poszedłem na rozmowę do lokalnej fabryki przedłużaczy.
Zostałem oprowadzony po całym biurze, hali, stołówce, pokazano mi kilka wyrobów. Wreszcie usiedliśmy do stołu. Po prawie godzinnej rozmowie niedoszły szef proponuje mi 2300 zł netto. Zapytałem czy może to jeszcze potwierdzić, bo chyba coś pomieszał. Zadzwonił do prezesa, wrócił i mówi "rzeczywiście, pomyliłem z handlowcami. 2400 zł netto i po 2 latach podwyżka na 2900
bo w innych przypadkach to ludzie musieliby pogodzić się z wiecznym bezrobociem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@muchatse: a pracodawcy z wiecznym brakiem pracodawców, skoro już zakładamy, że faktycznie się ludzie do tego stosują
Kiedyś byłem na rozmowie o pracę do salonu Orange jako cieć który tam siedzi i namawia na umowy.

Pierwsze szkolenie okazało się nauką call center.
Zrobili teatrzyk 2 godzinny mówiący o tym jak ważne jest call center.

W trakcie przerwy na papieroska zapytałem się gościa który to prowadził, po co mi nauki call center jeśli idę do salonu, gość na maxa zdziwiony poszedł pogadać z jakimś kierownikiem i okazało się że to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nofluffjobs: ja chciałem średnia krajową w 2012r około 3500pl.brutto, koleś że spoko i dojdziemy do tej średniej po 3 miesiącach (tak jakby co miesiąc podwyżka. Ja się pytam dokładniej jak to będzie wyglądać, a on no 1 miesiąc 1200, potem 1500 i 1800 na koniec, tylko mu się pomyliła średnia krajową netto brutto I liczył 2500brutto. No niestety się nie zgodziłem i zacząłem od średniej miesiąc później ¯\_(ツ)_/¯
Kto da więcej, zapraszam!


@nofluffjobs: no to kiedyś na rozmowie przyznałem się, że rozważam założenie działalności, więc zaproponowano mi okres próbny na działalności gospodarczej. Czyli musiałbym założyć JDG dla pana Janusza i dopiero po okresie 3 miesięcy dowiedziałbym się, czy łaskawie pracę dostanę. Jakby tego było mało, wraz ze zmianą formy zatrudnienia, zaproponowano mi niższą stawkę netto na B2B niż przy UOP. No bo hehe, mały ZUS byś miał to po
@nofluffjobs a mi się ta akcja nie podoba. Narzuca tok myślenia z branży IT sugerując, że jak ktoś aplikuje na ogłoszenie bez widełek to nie szanuje siebie. Jest to narzucenie woli tworzącego tą reklamę poprzez obniżenie samooceny odbiorcy działaniem odmiennym od oczekiwanego. Słabe.
@nofluffjobs: w produkcji na rozmowie o pracę prezesik zaproponował 3000 brutto oraz premię zależną od wyników firmy i wydajności pracownika. No ok, widełki w ofercie są od 4000 brutto do 6000, więc może jakoś uda się dobić wyżej....
xD
Po 6 miesiącach szczytem było blisko 3000 na rękę z zapierdzielem od stanowiska do stanowiska aby ilość wyprodukowanego towaru przekraczała normę. Przy czym wyjście do łazienki mogło skutkować obniżeniem pensji.
Szczytem chamstwa