Wpis z mikrobloga

Moja Żona jest nieszczęśliwą posiadaczką notebooka z pamięcią aż 30GB i parametrami tak zajebistymi, że co chwilę przeklinam próbując cokolwiek na nim ogarnąć. Chcę wyrzucić z niego obecny system W10 i wgrać cokolwiek aby działał na tym internet i coś w stylu open office - z uwagi na to, że na praktycznie się na tym nie znam pytanie jaki #systemyoperacyjne #linux #ubuntu czy co i jak wgrać, skąd pobrać itp.
  • 18
@ruum: aż 2GB, tak obsługuje 64bit


@janstar: dobra, daj sobie siana. To pewnie jakiś netbook z 2011 roku. Stracisz tylko czas. Sama przeglądarka tam zakrztusi tego netbooka.

Mówię ci to z doświadczenia bo jakoś w 2015 korzystałem z takiego na studiach i już wtedy był nieużywalny.

Od biedy możesz jeszcze podać model tego cuda.
HP 13-c131nw


@janstar: ok, nie jest aż taki zły jak myślałem ale też nie jest wcale zbyt dobry. Największa jego wada to widzę, że ramu tam nie dołożysz. To jest typ chromebooka i pewnie gdzieś był tak sprzedawany.

To co możesz zrobić to spróbować zainstalować tam chromeos albo spróbować z lubuntu - bo przynajmniej procek nie jest aż tak stary.
@janstar da się ale wyłącznie korzystając na codzień. Z czasem się człowiek przestawia. Nie baw się w żadne wirtualne maszyny na virtualbox bo to bez sensu. Ani się nie przestawisz ani to nie będzie działało jak trzeba.