Wpis z mikrobloga

Każdy raczej zgodzi się z tym że świadomość mieści się w mózgu.
Wyobraźcie sobie teraz że wyciągają wam mózg z czaszki i na "kablach" nerwów stawiają go metr przed waszymi oczami.
Gdzie teraz będziecie odczuwać swoją świadomość? W pustej czaszce? Chyba nie. Zatem zapewne nadal w mózgu ale metr przed swoim ciałem.
Ale wasze oczy w końcu nadal znajdują się w czaszce. Mózg widzi z odległości sam siebie a jednocześnie świadomość jest po drugiej stronie. Następuje coś na kształt sprzężenia zwrotnego którego efekt trudno sobie wyobrazić.
#nauka
kinlej - Każdy raczej zgodzi się z tym że świadomość mieści się w mózgu.
Wyobraźcie ...

źródło: comment_16666137928XtvXrv2ndEgvDEkTsFDfW.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Gdzie teraz będziecie odczuwać swoją świadomość? W pustej czaszce? Chyba nie. Zatem zapewne nadal w mózgu ale metr przed swoim ciałem.


@kinlej: Poważnie odczuwasz jakąś świadomość w głowie/w miejscu umiejscowienia mózgu?

No nie bardzo, to tylko kwestia tego jak postrzegamy to zmysłami

Wiec gdybym widział swój mózg to bym widział swój móżg, nie czułbym przeniesienia świadomości, nie różniłby sie on on innego mózgu..

Prosty eksperyment myślowy
są dwie sytuacje w obu
  • Odpowiedz
@kinlej: @Mutare_mundi: Tak jak pisze Mature. O tym gdzie odczuwamy centrum świadomości decyduje główny narząd zmysłu. U zdrowych ludzi są to oczy. Jakby gałki oczne znajdowały się w lewym kolanie albo pod prawą pachą, to właśnie tam byś odczuwał umiejscowienie swojej świadomości, a nie w mózgu/głowie.
Jak mnie pamięć nie myli to było już na ten temat znalezisko.
  • Odpowiedz