Wpis z mikrobloga

#playstation #retrogaming #konsole #ps2
Stałem się dosłownie 10 minut temu właścicielem PS2 z jakimiś grami. Nie zaglądałem jeszcze do tego bo w pracy siedzę.
Jest to jeszcze używalne w XXI wieku jako retrokonsola? Coś da się z tym zrobić więcej poza grami oficjalnymi? Jakiś mod i homebrew? Zawsze byłem w teamie Xbox więc to będzie moja pierwsza styczność z Playstation. Będę wdzięczny za porady bardziej doświadczonych ;)
  • 10
@ZippyTobi: jak masz slimke to teraz można odpalać gry z zmodyfikowanej memorki z karty SD, MX4SIO to się zwie. Można kupić gotowca na allegro lub ali, trzeba też wcześniej wgrać FMCB na konsolę. Nie testowałem jeszcze, ale wygląda to obiecująco.
@ZippyTobi: Na PS2 niestety nie było zbyt wiele ciekawych nieoficjalnych rzeczy. Kilka emulatorów w tym okrojony Retroach, odtwarzacz multimedialny, baaaardzo zajebisty Open PS2 Loader i chyba tyle.
Obecnie warto wsadzić do konsoli HDD, lub inną pamięć masową. Do Slimek fajną alternatywą dla HDD wydaje się Raspberry Pi połączone przewodem RJ45 lub jakiś stary, ale energooszczędny laptop do "streamowania" gier.
Z emulatorów którymi bawiłem się kilka lat temu polecam PicoDrive (Sega Mega
@Defender: No właśnie czytałem, że w porównaniu do pierwszego XBOXa to tam szału nie ma i raczej nie będzie to nic innego jak tylko retro granie. Może nadrobię jakieś tytuły z PS w które nie grałem a warto ograć.