Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czytam sobie ten wątek i zastanawiam się czy w IT faktycznie jest tak jak pod linkiem poniżej?. Ludzie piszą o zarobkach 30k, a nawet 40k po roku czy dwóch latach doświadczenia. Jak to możliwe?, ktoś jest naprawdę wybitny?, spędza całe dnie, tylko w obszarze IT, zarówno w pracy jak i poza nia? bo ciężko mi uwierzyć, że płacą tyle przeciętnym klepaczom kodu.

https://4programmers.net/Forum/Kariera/233131-ile_zarabiacie?page=313

#programista15k #programowanie #pracait

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63541d189813be46e907193a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: a czy tak trudno wejść sobie np na justjoinit i zobaczyć jakie są stawki? Pracujesz w małym mieście w #!$%@? firmie zarabiasz mało. Pracujesz w dobrej firmie w dużym mieście i jeszcze masz umiejętności zarabiasz dużo.
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim zdaniem realne, ale zalezy. Na moim przykladzie - mam prawie 10 lat expa jako QA, ponad 7 jako AQA, natomiast z obecna technologia obcuje od ponad 2 lat i w takiej tez sie zatrudnilem. Zarobki zdecydowanie powyzej 30K na fakturze. Takze to zalezy.
@AnonimoweMirkoWyznania:
Ostatnio zmieniałem robotę - zaczynałem (nie licząc wcześniejszych UZ) jako zwykły plebejski admin od czarnobiałych okienek, ale w starej robocie dostałem do zarządzania serwery z mocno niszową aplikacją (nie, nie SAP xD), a przez to też musiałem ją zacząć ogarniać. Zaczynałem od 7k brutto, kończę na 10k.

Posiedziałem dwa lata i już w obecnej było miło, tylko wiedziałem, że nic więcej ani pod względem wiedzy, ani kasy nie wyciągnę
@AnonimoweMirkoWyznania: trzeba umieć szukać. Głównie za granicą, więc wymagany dobry angielski. No i soft skille: na rozmowie technicznej mogą cię wypytać akurat z tego co umiesz, więc uczestnicząc w wielu rozmowach możesz mieć farta. Jeśli chodzi o część miękką to tutaj ciężko o farta