Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś biegły i ogarnia konsole, moja przygoda z grami skończyła się lata temu na PS3 gdzie z cenami i wyborem sprzętu nie było problemu.
Mam zagwostke syn dorasta lvl8, koledzy już pykają na plejkach ojców PS3 PS4 a ja obiecałem, ze jak ogarnie czytanie to dostanie konsole.
Problem taki, ze oglądam ceny i dostępności to nie wiem co wybrac.
PS5 cena kosmos Xbox X cena spora lekko zaporowa kusi mnie nintendo switch ale tego nie ogarniam niby jakas konsola mobilna jakis ekran dodaja czy to sie podłącza do tv i dziala normalnie jak plej ? Czy ten kontroler jest wygodny dziwny jakis to sie odczepia za stary jestem aby to ogarnac xD Jest jeszcze dostepny Xbox S czy ma jakies super wady ? Generalnie jezeli chodzi o tytuly to nie ma duzych wymagan, fifa, minecraft, jakis tekken czy mortal kombat i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) #konsole #gry
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pharmaceutic: Możesz pomyśleć nad używanym PS4/Xbox One (mocniejsze wersję to PS4 Pro i Xbox One X). Wyjdzie taniej.
Nintendo to taka przenośna konsola z przyciskami z wbudowanym ekranem. Możesz postawić obok TV i przerzucić ekran na telewizor. Tylko z tą różnicą, że większość gier nie wychodzi na switcha, ale może te co podałeś to są.

Xbox Series S to też spoko rozwiązanie. Ta konsola nie ma napędu cd i jest słabsza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pharmaceutic: żeby nie krzywdzić zbytnio syna, zapytaj jakie konsole mają znajomi. Nie wszystkie gry mają crossplay (chociaż to raczej już standard) i jeśli kupisz Xboxa, a koledzy mają plejke to mogą nie pograć razem

Dodatkowo, jeśli kupisz ten sam "system" co znajomi, to będą mogli się wymieniać grami.

W przypadku grania po sieci, pamiętaj że i Xbox i ps wymagają dokupienia dodatkowego abonamentu (Xbox gold lub ps plus)
@Pharmaceutic Xbox ma tę zaletę, że jest gejpass i wszystkie gry l, w które grają takie dzieciaki już są w cenie, a da się radę tanio kupić abo.
Wada series s jest taka, że nie ma napędu. W sensie myślałem, że to nie problem bo wszystko i tak online, ale używki można tanio wybaczyć, a tak to musisz kupować drogie gry w sklepie. Co do PS się nie wypowiem
@Muci3k: Wiekszosc na PS4 siedzi albo jeszcze na PS3 a jakos nie mam przekonania do uzywki PS4 z allegro za 1000 goldow a nie czuje aby dawac 3500 za PS5, chociaz gdzies sie przekonuje sam siebie, ze ona polata jeszcze spokojnie z 10 lat wiec zakup na cale jego życie i spokój
@Pharmaceutic kup ps4 pro, tam jest niezliczona ilość gier, xboxa mu oszczędź, nie krzywdź chłopaka.
Potem kupicie ps5, na konsolach się niewiele traci, jak za rok zdecydujecie o ps5 to wszystkie gry z ps4 chodzą.