Wpis z mikrobloga

@TullamoreD: Masz absolutna racje. W zależności o jakich domach starców mówimy. Te prywatne to są jak ośrodki wypoczynkowe dla tych ludzi. Maja zapewnione kompletnie wszystko od lekarza który jest 24h na dobę po osoby które się nimi po prostu opiekują. Karmią, kapią, przebierają etc. Zapewniają im rozrywki. Mogą się napić alkoholu jak chcą. Praca przy takich ludziach jest bardzo ciężka. Nie wszyscy są w pełni sprawni ruchowo, większość ma demencję. Teraz
  • 347
@TullamoreD no bo to jest sto razy lepsze rozwiązanie niż marnowanie życia dwóch albo więcej osób na opiekowanie się starcem, całodobowa opieka medyczna, kupa ludzi w podobnym wieku i z podobnymi problemami i personel który jest do tego wykształcony a nie robi wszystko na pałe. Ale w Polsce dalej przeświadczenie że lepiej żeby taka osoba leżała cały dzień przed tv a dzieci musiały żonglować pracą, własną rodziną i opieką nad starszym, nie
@jutlandczyk: myślisz, że są jakieś dobre w Polsce? Stare pokolenie ma zazwyczaj taka mentalność, że będą uznawali takie miejsce jako porzucenie przez dzieci itd
@jutlandczyk: oby trochę ta mentalność się zmieniła w te 40 lat, gdy będzie dobrym pomysłem przeprowadzka do takiego miejsca, żeby nie bylo problemu ze znalezieniem dobrej placówki
@TullamoreD: @coo84: W Niemczech mieszkałem obok domu starców. Co rano te dziadki masowo szturmowały okoliczne piekarnie, jedli ciasta, pili kawki. Przed tym domem mieli park, grali tam w szachy, bingo itp. Dosc często widziałem też świeże pary dziadków i babć trzymających się za ręce. Ot takie zauroczenie w późnym wieku ()

Zajebista opcja, oby kiedyś dzieci oddały mnie do takiego domu. Będę zajmował
W zależności o jakich domach starców mówimy. Te prywatne to są jak ośrodki wypoczynkowe dla tych ludzi. Maja zapewnione kompletnie wszystko od lekarza który jest 24h na dobę po osoby które się nimi po prostu opiekują. Karmią, kapią, przebierają etc. Zapewniają im rozrywki. Mogą się napić alkoholu jak chcą. Praca przy takich ludziach jest bardzo ciężka. Nie wszyscy są w pełni sprawni ruchowo, większość ma demencję. Teraz wyobraź sobie ze masz 60