Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was miał jakieś doświadczenia ze sprowadzeniem samochodu z USA?
Bardzo poważnie myślę o sprowadzeniu BMW F30 po kolizji w celu jej naprawienia pod własny użytek, natomiast jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o sprowadzanie aut z zagranicy. Wiem, że F30 wychodzą na tym bardzo dobrze a w sumie choruję na ten samochód od dłuższego czasu. I nie wiem czy docelowo szukać jakiejś firmy outservice czy sam proces sprowadzenia nie jest taki ciężki. Czy znacie jakieś strony na których można znaleźć perełki z USA?

#samochody #auto #motoryzacja #usa #bmw
  • 23
@Yakooo: No smieszne, a zarazem smutne jak zycie w tym kraju. Marzysz o starym wypierdzianym modelu, ale pomimo tych faktow dalej cie nie stać wiec rozgladasz sie za śmieciem z usa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pokaczw: oo, kompleks polaczka wjeżdża xD zdziwiłbyś się jakimi "wypierdzianymi" autami ludzie jeżdżą na "zachodzie" i nie chcą ich zmieniać. Złomowanie aut co 5 lat albo nacisk na ludzi bo ich wciąż sprawne auto nie spełnia jakiejśtam normy nie ma nic wspólnego z ekologią, a dziesięcioletni wóz wciąż może być w pełni sprawny, często sprawniejszy niż dwuletni gównolit. Plus biznes jest biznes, jak się opłaca to się robi. Nie tylko w
@pokaczw: sam pytasz o miernik lakieru i szukasz jakiegoś wozu sprzed dekady. Więc pewnie masz pojęcie jak wygląda rynek. Czym się różni kupno auta po iluśtam właścicielach, z dużą dozą prawdopodobieństwa już robione - co nie jest niczym złym jak zrobione dobrze - od kupna poniżej ceny rynkowej i zrobieniu po swojemu, porządnie, i wiesz co masz? Na placach stoją nie tylko wozy po całkach, szczególnie w Stanach to inaczej działa.
@Yakooo większość tu piszących nie ma pojęcia o czym pisze. Spokojnie można znaleźć coś fajnego i spokojnie da się to kupić tanio nawet przy tym kursie. Ale... musisz mieć dobrego pośrednika. Samemu się utopisz.
@pokaczw: mówię o samochodzie 3-5 letnim, chętnie chciałbym zobaczyć jakim samochodem Ty śmigasz xD

A mam możliwość naprawienia takiego samochodu po kolizji u zawodowca w śmiesznej cenie (po rodzinie), więc, jeśli możesz na czymś zaoszczędzić, to why not? Zwłaszcza, że zawsze to jakieś wyzwanie, ściągnięcie czegoś samemu zza oceanu.
@Cztero0404: Dlatego sciaga sie do Niemiec np port Bremerhaven a pozniej do Polski.
@Odczuwam_Dysonans: Jak ktos napisal, przy takiej cenie dolara sie nie oplaca. Jak wiesz co chcesz kupic to spoko, jak chcesz przegladac wiecej aut na aukcjach to lepiej miec kogos kto ma dostep do aukcji online a najlepiej to juz miec kogos z licencja dealara, kto moze pojechac i zobaczyc auto na zywo. Nawet bedac w USA mozesz
@cerbera: W sumie to znam jedną osobę, która prowadzi komis i bawi się właśnie na tych aukcjach zagranicznych.

Może do niego bym uderzył, dzięki, że mi przypomniałeś o tym. (Tam chyba jest bardzo dobra forma gwarancji, napiszą, że dodatkowy zestaw kół, jego nie ma i masz prawo otrzymać 100% zwrotu przy oddaniu, prawda?)
@Yakooo: sprowadzałem zarówno z ebay jak i z coparta. Z coparta zazwyczaj wszystko załatwiają, na ebay wcześniej trzeba zapytać czy przyjmują płatności i wysłyłają za granicę, jak nie wysyłają to też jest do ogarnięcia