Wpis z mikrobloga

#kartygraficzne #amd

Półtora miesiąca temu kupiłem kartę graficzną z drugiej ręki i powoli trafia mnie szlag przez nią. Średnio co dwa tygodnie wywala mi się sterownik graficzny i nie byłoby to problemem gdyby nie to że nie idzie go później zainstalować. Objawia się to komunikatem o wyłączeniu sterownika po uruchomieniu systemu. W komunikacie widnieje informacja że jeśli chcę aby się uruchomił to muszę uruchomić ponownie komputer. Jednak po restarcie jedyne co widzę to czarny ekran :(

Za pierwszym razem wystarczyło wejść do trybu awaryjnego i odpowiednim softem usunąć sterownik, później uruchomić normalnie system i zainstalować sterownik od nowa. Za drugim razem też mi to pomogło. Za trzecim już nie bo przy instalacji sterowników gdy ten był ładowany i ekran powinien mignąć to zostawał mi czarny ekran. Walczyłem z tym aż postanowiłem wyciągnąć kartę z kompa, przeczyścić styki i włożyć ją z powrotem. Sterownik się zainstalował i działał kilka dni aż do teraz.

Pacjent to Powercolor RX 6600 Hellhound.

Miałem jeszcze dwa problemy z nim grając w gry z serii battlefield. W BF4 po zakończeniu meczu na ekranie podsumowania miałem w górnej części ekranu duży czarny trójkąt który się przemieszczał lekko. Wyglądało to jak artefakt ale zwaliłem to wtedy na sterowniki amd i fakt że gra jest już dość stara. Z kolei w Battlefield 1 gra się crashowała w trybie DX12 po kilku minutach gry. Tutaj zmieniłem renderowoanie na DX11 i problem zniknął, a nawet dostałem lepszą wydajność co wydaje mi się dziwne bo w teorii ten radek powinien być chyba szybszy w dx12.

Posiadam od poprzedniego właściciela dowód zakupu i karciocha jest jeszcze na gwarancji. Zanim zacznę walczyć z serwisem to chciałbym was zapytać czy macie jakiś pomysł aby sytuację naprawić. Z serwisami mam okropne doświadczenia bo zawsze wszystko mi serwisowali na #!$%@? się. Boję się że potestują sprzęt dwa dni i odeślą jako sprawny :(

Szkoda że nie mam drugiego kompa aby ją sprawdzić. Może znajomego namówię żeby ją potestował u siebie. Dodam jeszcze że mam dość starego kompa z pcie 3.0 co też może mieć znaczenie przy tej karcie.
  • 14
@gupiujzewsi na pewno nie odeślą ci po dwóch dniach. Powiem więcej, pewnie odeślą ci nie twoją kartę, jakbyś się zdecydował na serwis to porób dokładnie zdjęcia i w jakiś dyskretny sposób ją oznacz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@gupiujzewsi:
Spróbuj odinstalować sterowniki z DDU, najlepiej poszukac jakiejś instrukcji krok po kroku jeśli to pierwszy raz.
Potem instalacja na czysto i obserwuj jak się zachowuje pod obciążeniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qrak01: używałem ddu w trybie awaryjnym. ostatnim razem i tak miałem lipę później przy instalacji sterowników bo gdy się ładowały w trakcie instalacji to miałem czarny ekran :( wtedy znów ddu w awaryjnym i tak w kółko

zrobię chyba tak zasugerowali mircy wcześniej i postawię system od nowa. muszę tylko znaleźć trochę czasu na to. spróbuję też wyczyścić w jakiś sposób port pcie
@Kryspin013
Twierdzisz, że tylko XP format pomagał?
Po co męczyć się z naprawianiem czegoś jak często szybciej zrobić format i problem znika?
Polecam ten styl życia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Twierdzisz, że tylko XP format pomagał?


@xBARTEXx: twierdzę, że mam bekę ze stabilności windowsa i mimo upływu ponad 20 lat dalej rozwiązaniem na wszystkie (nawet popierdółkowate) problemy to format xD

Po co męczyć się z naprawianiem czegoś jak często szybciej zrobić format i problem znika?


@xBARTEXx: I potem #!$%@?ć się z ustawianiem wszystkiego na nowo aż do nastepnego formatu za 2,5 miesiąca jak znowu sie coś #!$%@? samo z siebie
@Kryspin013
Ahhhh w taki sposób, źle Cię zrozumiałem, wybacz.
Tak, dokładnie tak jest. Dlatego komputer roboczy mam na W7, bo nie trzeba robić fikołka co kilka miesięcy...

@JoeBlade: no i to już jest coś :) na reddicie widziałem że ludzie mieli podobne problemy ale na wzmiankę o skrypcie nie natrafiłem. ot jednemu pomogła na chwilę zmiana kabla, innemy zasilacza, a jeszcze komuś wymienili kartę na nową i dalej miał to samo. jutro wypróbuję ten skrypt. dzięki