Wpis z mikrobloga

: polecam się popytać po koleżankach np. bo ja ani jednej nie znam która by nie była molestowana, plus jedna obroniła się przed gwałtem.


Chłopski rozum, moi znajomi, beka z badań i statystyk xD

@21374201: widzę, że często wypowiadasz się na tagu.

Warto dodać cię na czarno za takie dyrdymały. Twoi znajomi to nie cały świat, znasz tylko 5 kobiet- matkę, ciotkę, siostrę, kuzynkę i sąsiadkę. To nie jest reprezentatywna grupa
@Michail_Bialkow: Może zamiast siedzieć na wykopie pogadaj trochę z kobietami to dowiesz się, że ta statystyka wcale nie jest zawyżona. To NIE jest normalne, że ktoś kobietę obmacuje, nagabuje, robi aluzje do jej seksualności itd. I tak samo w stosunku w stosunku do mężczyzn - ja nie życzę sobie żeby jakąś kobieta macała mnie po tyłku w tramwaju, uporczywie starała się ze mną zapoznać czy komentowała moje wybrzuszone w kroczu spodnie.
@A_R_P: oczywiście, że nie jest. Spodziewałbym się, że catcalling jest najpopularniejszą formą molestowania, co w zasadzie nie powinno nawet być kwalifikowane jako molestowanie, dlatego wyszło te 84%.


@reydel: według tego "badania", z którego wyszło te 84%, to najpopularniejsze molestowanie wynika z kategorii niepożądanego patrzenia się. Inne wysokie wyniki też są tego samego kalibru.
Pobierz PonuryKos123 - > @ARP: oczywiście, że nie jest. Spodziewałbym się, że catcalling jest...
źródło: comment_1666183403Oj73yPaF4sLGw2vkuJzaPk.jpg
zerknij na niepożądany dotyk, skoro chcesz bezpośredniego i nomen omen namacalnego. Uważasz, że to, że 41% kobiet było obmacywanych jest normalne?


@kasiknocheinmal: nie, nie jest. Ale jak widzisz jest w połowie stawki i równie dobrze może chodzić o spędy rodzinne i obowiązek pocałowania babci czy ciotki. Samo to jest tak szerokim pojęciem, że każda fizyczna interakcja pod to podchodzi.
@A_R_P: przypomniała mi się moja komisja wojskowa gdzie lekarki komentowały przy wszystkich nasz wygląd a wybrańcy miusieli ściągać bielizne
o dotyku już nie wspominam bo to była norma
czy to nie jest molestowanie

wklejam jeszcze raz bo nie wyszło mi cytowanie
poważnie nie widzisz różnicy? Nie chcesz całować ciotki, to jej nie całujesz. Chcesz spokojnie jechać komunikacją miejską, a ktoś ci obmacuje tyłek i nie przejmuje się tym, że tego nie chcesz.


@kasiknocheinmal: Zgadza się, to jest różnica. Dla nas, którzy słysząc "molestowanie" traktują je bardzo poważnie, jak ten przykład z komunikacji.

Dlatego wspomniałem, że według tego badania obie te sytuacje są molestowaniem. I obie te sytuacje są sprowadzane tym samym do