Wpis z mikrobloga

@kaspe: Nie mamy magazynów od tego, a wolałabym drukować rozdział na raz. A nawet jeśli po tomiku, to nie bardzo wierzę, żeby ktoś był zainteresowany wydaniem palace drama romansidła.
@michno: jak udało ci się przekonać ludzi, żeby ci dali pieniądze? xD W pełni internetowo, czy jeździłeś po jakichś targach książki/konach? Jeżeli jeździłeś, to gdzie się opyla uderzać, na małe kameralne wydarzenia czy na wielkoskalowe typu Pyrkon?
Zaczynałeś najpierw od bloga/fantów i budowałeś engagement czy od razu na grubo?
Drukarnia chińska czy nasza? Jak z nakładem, da się załatwić jakieś 50/100 szt. na początek, czy rozmowy się zaczynają np. od 1000?
@mishek: trochę tak a trochę nie, nie robię nic szczególnie ciekawego, tylko próbuję sił w gatunku, który lubię, więc i tak się raczej nie wybiję, chyba, że przyzwoitymi artami. Plus nie zamierzam robić tego w kolorze, ani w formie webtoona, a ludzie w Internecie są strasznie zesrani na kolorowanie i wygodę scrollowania.
Ofc wrzucę i na medi i na webtoon i na te trzecie, ale w nienawiści do socjali, tak zostałam
@Kinkostfur: o jeju, ile pytań xD dobra, to lecimy od początku; pewnie odpowiem w dwóch postach.

Żeby było łatwiej, to trochę o moim komiksie: seria "Wolfhunt" opowiada o grupie wilkołaków pracujących dla policji jako poszukiwacze osób zaginionych, całość w polskich realiach w czasach współczesnych. Inspirowana serią "Akta Dresdena", ale też serią "Blacksad" - szczegóły na wolfhuntkomiks.pl - tworzę też webkomiks internetowy "Pierwiastek z ciasta", chociaż teraz mam tam dłuuuższą przerwę -
@Kinkostfur:

Drukarnia chińska czy nasza? Jak z nakładem, da się załatwić jakieś 50/100 szt. na początek, czy rozmowy się zaczynają np. od 1000?


Dla dużych albumów (klejonych) korzystam z usług pobliskiej drukarni presejo.com (jestem zwolennikiem patriotyzmu lokalnego), do małych, niskonakładowych albumików korzystam z drukarni internetowych na drukomat.pl czy chroma.pl - tam nie ma wymaganego minimalnego nakładu.

Jeżeli chodzi o nakład w tysiącach, to tutaj muszę cię ściągnąć nieco na ziemię -
@Kinkostfur:

Jak to wygląda skarbowo, muszę założyć firmę przy małym nakładzie, czy mogę jako osoba fizyczna być np. zakontraktowana przez kolegę, który ma firmę i sklep?


Ja nie mam działalności, sprzedaż jest tak mała że mieści się w miesięcznych limitach dla których nie trzeba zakładać działalności. Ze zbiórki crowdfundigowej natomiast trzeba się rozliczyć ze skarbówką, ale w roku w którym miałem zbiórkę PITa dałem księgowej mojej żony i ona mnie rozliczyła,