Wpis z mikrobloga

@Gajwer2 pomocy, widziałem, że często odpowiadasz w tych kwestiach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Poszukuję #laptop dla różowej. Do czego? Studia, jako przenośny telewizor do seriali, gry (bez przesady, nie zależy mi na high grafice) typu lolek, tft, czasem wiedźmin. Co musi mieć?
- sensowny czas pracy na baterii (w sumie to nie wiem jaki jest jakiś akceptowalny xd 2h? 4h?, byle by na jedną sesję zajęć wystarczył)
- aluminiowy. Najlepiej jakby był pancerny przy możliwościach mojej różowej, ale budżet mnie ogranicza. Żadnego plastiku, żadnych zmartwień, że jak zamknę ekran to połamie się zawias. Za długo się już z tym użerałem (,)
- tak jak pisałem wcześniej, nie celuję w gierki na najwyższych detalach, ale mam pewne wątpliwości co do grafiki. Myślicie, że 3050ti/3060 to będzie przerost formy nad treścią do tego co napisałem wyżej? Zauważyłem, że sama grafika mocno pogrubia laptopy wizualnie.
- budżet do 7k
- wygląd.. ma być smukły. Bez gejmingowych zarysów, bez oczojebnych kolorów, niezbyt gruby. Ideałem dla mnie z wyglądu jest Macbook, ale w jabłuszko to ja na pewno nie chciałbym iść.
- chciałbym aby wytrzymał minimum te 5 lat.
to muszę ukryć, bo aż głupio mi o tym pisać..


W ME widziałem laptop HP Envy 15-EP1563NW 15.6" z dotykowym ekranem. Wydawał się solidny, ale czy ten dotykowy ekran to nie jest bardziej taki bajer? Mieliście z czymś takim do czynienia? Bo przecież ten model chyba nie składał się tyłu, więc tabletem się to nagle nie stanie, a w normalnej formie szybciej i naturalniej sięga się po klawiaturę, niż do ekranu..

#komputery
#laptopy
#szukamlaptopa
  • 3
@Nights: na wieśka czy lola, to zwykłe 1660 jest aż za mocne. Używam lapka z ekranem dotykowym (yoga). Nie wyobrażam pracy bez tego, ale ja często robię szkolenia 1 vs 1 i ta opcja (np żeby coś "zwiększyć" na ekranie) to dla mnie must have. To daje też możliwość zrobienia z lapka "tabletu", co również (np w łóżku) świetnie się sprawdza. Z tym budżetem i swoimi wymaganiami możesz szaleć.