Wpis z mikrobloga

Taka polecajka #reklama #ksiazki

To może być ciekawa pozycja. Chociaż oglądałam gdzieś materiał na temat tworzenia takich "list szczęśliwych krajów" i nie do końca wyniki są jednoznaczne. Zależy to od tego w jaki sposób są konstruowane pytania, jakie czynniki na szczęśliwość społeczeństwa są brane pod uwagę etc. Ale pomijając to, to patrząc ogólnie na społeczeństwa można zauwazyć, że charakteryzują się pewnym wspólnym podejściem. Swoją drogą jakoś zawsze zakodowane mam, że szczęśliwsi ludzi żyją w cieplejszych i słonecznych miejscach na ziemi, a jak widze te "czołówki" skandynawskie, zawsze się uśmiecham ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gownowpis
Pobierz kwiatekbzu - Taka polecajka #reklama #ksiazki

To może być ciekawa pozycja. Chociaż...
źródło: comment_1666009972xyJH4T9fOsAEID5uAd5xMv.jpg
  • 10
@kwiatekbzu: RPA, Kongo, Senegal? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Życie i praca w gorącym klimacie nie jest fajne, no chyba, że jesteś bogata/y i nie przejmujesz się takimi szczegółami jak praca, albo tylko na wakacjach ;P
@zuchtomek: nie aż tak może, ale na pewno byłam daleka wskazania np. Finlandii, która kiedyś tam tez mi mignęła jako kraj bardzo szczęśliwych ludzi. Generalnie człowiek jest pełen nieprawdziwych przekonań o świecie.
@zuchtomek: nie mam pojęcia, ale on mówi naprawdę ciekawie. Porównuje dwa testy, którymi mierzone jest szczęscie ludzi w poszczególnych krajach i wyniki są różne. W zalezności co wziąć pod uwagę, czy szczęscie jako poczucie dobrze spędzonego dnia, w poczuciu szczęscia, czy bardzo jeśli chodzi o dobrobyt. W ogóle cały materiał jest bardzo ciekawy jak dla mnie. Ale rozumiem, że może być ciężko przebrnąć jeśli ktoś nie przepada za takim rozwlekaniem. W
@kwiatekbzu: No poprzeskakiwałem trochę i mniej więcej wiem o czym gadał. Ba - nawet w jednym kraju zależnie gdzie mieszkasz (i ile zarabiasz) opinie mogą być różne.

Przede wszystkim trzeba zdefiniować sobie 'czym jest szczęście' - pustelnik, który nie ma nic, ale odnalazł się duchowo też może powiedzieć, że osiągnął szczyt szczęścia ;)

Dla jednych szczytem szczęścia będzie możliwość wypadu do disneylandu, a dla innych możliwość wejścia na Mount Everest, z
@zuchtomek: to różnica pomiędzy posiadaniem a odczuwaniem, jesli chodzi o te dwa testy, które zaprezentował. Chociaż oczywiście posiadanie też może dawać szczęście, ale nie wiem czy akurat udało Ci się obejrzeć ten fragment, gdzie były zaprezentowane pytania z formularza dotyczące pozytywnych doświadczeń i pytali o: 1. Czy czułeś się wystarczająco wypoczęty wczoraj? 2. Czy traktowano Cię z szacunkiem wczoraj? 3. Czy uśmiechałeś się wczoraj dużo? 4. Czy nauczyłes się wczoraj czegoś