Wpis z mikrobloga

Który kraj EU jest najcieplejszy zimą? Podejrzewam że #hiszpania , może #portugalia ?
Południe Włoch? Zakładając że Hiszpania, jest jakaś część gdzie jest "najdelikatniejsza" pogoda zimą? Jeśli chodzi o zimę to mam odniesienie tylko PL i UK(południe), UK mimo że relatywnie cieplej zimą, to przy morzu(oceanie) pizga wilgocią która wchodzi pod ubranie, czy w Hiszpanii/południowych krajach też tak jest nad wodą?
Nie chodzi tylko o temperaturę, ale też o relatywnie przyjemną pogodę zimową. Dzięki
  • 11
@s---k: 10-12 stopni to chyba w domu. Na zewnątrz znacznie cieplej. Takich naprawdę chłodnych dni jest naprawdę mało. Jak w 2017 roku w styczniu miało być poniżej 9 stopni, to przeprowadzali wywiady z lizbońskimi bezdomnymi, jak sobie poradzą ;) No ale oczywiście zależy też od miejsca - na północy jest w wiele chłopdniej niż w Algrave, gdzie - o ile nie pada i nie wieje - przez większość dni zimowych możesz
@s---k: W cieniu może i tak, ale w słońcu grzeje przyjemnie (a ja jestem zimoręda ;) Ale też fakt, że oni mają inny próg ciepła. Nie zapomnę, jak raz w lutym było 17 stopni i w miasteczku Samora Correia widziałam dwie panie pomykające w futrach...