Wpis z mikrobloga

@rem222: o, to może polecisz jakieś niedrogie tele na m42 które mi zastąpi granita 80-200? właśnie wyjąłem go z torby w dwóch kawłkach i chyba nie chce mi się kolejny raz naprawiać :P
@kao3991: Oj z M42 ciężko, chyba tylko ze dwie stałki mi sie przewineły na to mocowanie przez palce ;p. Zoomów w sumie jeszcze z m42 w rękach nie miałem. Moja ulubiona zabawka to Osawa 60-300 f5.6 na minoltę i właściwie rozwiązuje to większość potrzeb zdjęciowych, ma nawet przycisk do makro więc po robieniu wróbelków można jeszcze kwiatka dowalić :). Do makro ostatnio trafił się fajny Sunagor 32-200mm który ma te makra
Pobierz
źródło: comment_1665983033QKxkv6HzmTNGdl4ET0ZJUn.jpg
@kao3991: wiem, dlatego ja do fx`a mam adaptery na większość systemów xD. Najtaniej w sumie wychodzą na shopee aczkolwiek do Osawy musiałem kupić wzmacniany bo ten z shopee zaczął klekotać po paru wycieczkach, przy mniejszych szkłach problemu nie ma. obiektywy fajnie jest polować na bundle na ebayu, coś tego typu https://www.ebay.com/itm/115565019342 . Przy paczkach średnio 10 sztuk obiektywów to 1-2 fajne szkła trafisz reszta leci na allegro i zwraca koszt zakupu