Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Rasteris: tez tak myślałem ale ostatnio słyszałem że ta pantera śnieżna to jest błąd. Podobno to faktycznie jest tygrys „królewski” w tym sensie królewski ze był jakiś tam rodzaj (ale nie wiem czy gatunek) tygrysa w Indiach na którego mógł polować tylko ichniejszy król bo był taki wielki i dostojny.

Wiec sam już nie wiem :/. Info z podcastu wojenne historie o tymże czołgu (chlopki wydają się dość kompetentni).
@drim: Powtórzę się. XD

Uważam, że nazwy polskiego sprzętu wojskowego są bez sensu. Rosomak jeszcze ujdzie. Piorun jeszcze spoko, ale to mała broń. A powinniśmy mieć jakieś wyrzutnie artyleryjskie "Czarnobóg", czołgi "Weles" i system minowania "Poroniec" XD Jakieś wyrzutnie bomb zapalających "Południca". Potem te odratowane nagrania z gopro kacapów "#!$%@?ć! Strzygi leciat!"

Efekt psychologiczny XD Jakby dzieciom bajki opowiadali o Biesach i Utopcach, to na koniec by musieli dodawać, że jak
@Alfred_Pieczara: Koenigtiger znaczy po niemiecku tygrys bengalski. Tygrys bengalski jest największym gatunkiem tygrysa. A monarchia w hitlerowskich niemczech nie miała dobrych notowań. I nie było królestwa niemieckiego nigdy, były królestwa w poszczególnych krajach, ale jednoczący był cesarz. Więc nazwa królewski byłaby u nich z d... Jak tak by miało być, to byłby Kaisertiger.