Wpis z mikrobloga

@derton778: tez sobie zadaje to pytanie.
1. Glock mało ergonomiczny, najgorszy spust, brak OR w standardzie
2. Zwykła P320 jest trochę bez sensu, tutaj pewnie dopłaciłbym do wersji X, bo ma OR, lepsze przyrządy, spust i chwyt.
3. nic szczególnego
4. super chwyt i spust w każdej wersji. Niestety pistolet bardzo plastikowy, na przodzie trochę zbyt lekki. Niektórzy od razu po zakupie wymieniają żerdź na metalową.
5. brak OR, poczekałbym na
@derton778: przed zakupem pierwszego pistoletu sugeruje upewnić się czy nie ma problemu z dostępnością części, można kupić kaburę taką jaką chcesz, można nosić bezpieczenie z nabojem w komorze. To są dość popularne jednostki, jak się postarasz to z każdej sobie strzelisz przed zakupem, czy to na komercyjnej strzelnicy czy od znajomego pożyczysz.

ps. co do komentarza odnośnie spustu i OR w G17, do tego modelu można dokupić spokojnie inny spust a
@kogi: przerywacz 120, metalowy język spustowy z Ali 180 i mamy rewelacyjny spust 1,6kg. W tych pieniądzach to sig pewnie sprężynkę sprzeda. Ergonomia g45 dla mnie rewelacyjna. Broń trzeba pod siebie kupować, a nie się słuchać czyich opinii. Z tej listy to tylko berette bym odrzucił. No i oczywiście g17 zamienił na g45 MOS.
@wzdrygac: No właśnie, do glocka trzeba dołożyć kilkaset zł, a taki pdp ma to w standardzie razem z OR. Do tego chwyt w glocku to porażka biorąc pod uwagę wiele innych pistoletów. Ceny SIGa w PL wynikają z tego ze trzeba sprowadzać je z USA bo w Europie nie ma fabryki. W Ameryce sigi są cenowo na poziomie glocka, walthera czy cz.
@wzdrygac: wyjaśniłem dlaczego tak jest. SiG ma u nas najgorszy stosunek ceny do jakości, ale jak ktoś chce siga to musi niestety odpowiednio zapłacić. W USA są to pistolety na poziomie innych dużych producentów.
@derton778: ten ktory ci sie podoba, ja kupilem Glocka bo chcialem miec glocka, wystrzelalem juz ze swojej 17 wagon amunicji, na fabrycznym spuście, dzieki temu co bym w rekach nie mial to nienrwe strzalow. Ale jak pisalem - ja chcialem Glocka, on mi sie podobal, mimo poczatkowych niepowodzen to chcialem ten pistolet brac na strzelnice i uczyc sie go. Czta, mimo ze ma lepszy spust, jest ciezka, mniej narowista w lapach
@Podstarzaly_Mandalorianin: Tez chciałem mieć glocka na początku, ale jak pomacałem inne klamki to większość lepiej mi leży niż glock i na pewno wybiorę coś innego. CZ miała sens gdy kosztowała 2k. Teraz można juz trochę dołożyć i kupić coś lepszego.