Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości to jak wyglądają umocnienia na wschodnim odcinku frontu Ukraińskiego? Pytam z ciekawości bo od początku wojny ruscy za dużo tam nie przepchnęli, więc domniemywam że teren jest idealnie przygotowany. No chyba że atakują tam same "bataliony karne" z doniecka i ługańska to w takim razie nie było tematu bo na nich to wystarczy zwykły dół w ziemi XD. #ukraina #wojna #militaria
Pobierz United - Tak z ciekawości to jak wyglądają umocnienia na wschodnim odcinku frontu Ukr...
źródło: comment_1665838382sDxsoXfdsB4Ph9OIoRF7Av.jpg
  • 11
@United: Ukraińcy siedzą tam od 2015 roku,więc mieli dużo czasu na okopanie się, ale słyszałem że przesadą jest że tam są umocnienia jak na linii Maginota, ktoś pisał że zwykłe okopy i trochę amatorsko wykonanych schronów lub bunkrów. Ale są skuteczne, skoro ruscy nie mogą tego przełamać. Pytanie czy rzeczywiście chcą to przełamać, czy może chodzi im tylko o wiązanie sił ukraińskich na tym odcinku?
@Don_kiszot: @Nateusz1: Myślę, że Rosja ma taką broń, która by to zmieliła wszystko, taki że jak artyleria strzeli w te miejsca to żaden żołnierz nie przeżyje i Rosjanie mogliby tam się wbić, ale co z tego jak pewnie potem na nich by poszedł ostrzał ukraińców bo Rosjanie przebili by się tylko na krótkim odcinku. Sytuacja patowa na tym froncie.
Tak z ciekawości to jak wyglądają umocnienia na wschodnim odcinku frontu Ukraińskiego? Pytam z ciekawości bo od początku wojny ruscy za dużo tam nie przepchnęli, więc domniemywam że teren jest idealnie przygotowany. No chyba że atakują tam same "bataliony karne" z doniecka i ługańska to w takim razie nie było tematu bo na nich to wystarczy zwykły dół w ziemi XD


@United: Bo atakuje się tam gdzie wróg się tego nie
@Koniasz: Zdaje sobie z tego sprawę, interesują mnie po prostu konkretnie jak wyglądają umocnienia ile jest lini okopów czy są jakieś bunkry, jak wyglądają stanowiska ogniowe i tak dalej.
interesują mnie po prostu konkretnie jak wyglądają umocnienia ile jest lini okopów czy są jakieś bunkry, jak wyglądają stanowiska ogniowe i tak dalej.


@United: Głownie umocnienia ziemne. Okopy, rowy przeciwczołgowe i pola minowe. Stałych umocnień pokroju linii Maginota tam nie ma.