Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

Gdzie najlepiej kupować krypto (BTC, ETH). Chciałbym kupować regularnie za stówkę na przykład i bym nie chciał płacić 10 czy 20 procent prowizji.

Mam zamiar trzymać to w nieskończoność, ergo dobrze by chyba było przelewać to na "zimny" portfel?

Doradźcie coś kryptomirki, bo ja zielony jestem.
  • 10
@podjad3k: na giełdzie ftx masz fee 0,02% i jedną wypłatę btc dziennie za darmo.
Ja doładowuję giełdę przelewem EUR przez Revolut.
Zakładasz sobie wybrany portfel software na androida/pc. Zapisujesz w kilku kopiach seed do portfela, a najlepiej go zapamiętać. Wtedy w razie utraty urządzenia/innych zdarzeń losowych odtwarzasz portfel z seeda i nadal masz dostęp do swojego krypto.
Po zakupie przelewasz krypto z giełdy na swój portfel. Krypto nie trzyma się na
@podjad3k: cold wallet to inna nazwa na portfel sprzętowy, czyli taki, który nie jest na stałe podłączony do neta i podłączasz go do kompa/telefonu tylko w celu potwierdzenia transakcji.
Wszelkie portfele software'owe to są tzw. hot wallety, bo są na stałe podpięte do neta.
To absolutnie nic nie zmienia. One są wystarczająco bezpieczne dla takiego leszcza jak ja czy Ty.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@podjad3k: wołam @cyberpunkbtc bo jakiś czas temu cisnął ledgera (z czym się w pełni zgadzam) i pisał fajne patenty na to jak zrobić sobie w #!$%@? bezpieczny cold wallet dla paranoików bez wywalania siana na głupi gadżet. Jak mu obiecasz że będziesz kupował tylko BTC i wyrzekniesz się ETH to pewnie Ci podlinkuje.