Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, problem z działką na sprzedaż, prześladuje mnie duch komuny i tego jak się wtedy załatwiało sprawy. Warunki zabudowy wydane, jest w nich oczywiście napisane, że trzeba poszanować prawa osób trzecich i wszelkie uzbrojenia. No i właśnie. Przez środek działki biegnie stary kabel telekomunikacji. Z tego co patrzyłem na geoportalu podłączone są do niego max 3 domy paręset metrów dalej, ale to pewnie nieistotne. Kable były kładzione w latach 70/80 kiedy działka należała do teściów, z tego co się dowiedziałem żadnego papierka na to nie ma. Jeśli natomiast było coś podpisywane to czy Orange jako "spadkobierca" TPSA jest w stanie mi taki papier na żądanie przedstawić? W przypadku gdy rzeczywiście nie będą mieli żadnej służebności na tej nieruchomości to wtedy faktycznie trzeba "poszanować ich prawa" skoro tak właściwie ich nie mają? Mam paru kupców, ale każdy zaczyna się wahać jak tylko wspomni się o tym kablu.

Do brzegu:
Jeśli kabel tam jest na gębę to co wtedy?
Jeśli jest służebność to czy da się go przesunąć za ich zgodą w trakcie prac budowlanych?
#nieruchomosci #dzialka
  • 4
@pedriux: powinno ono zawierać:
imię i nazwisko
adres do korespondencji
numer telefonu lub adres mailowy
informacje o przedmiotowej infrastrukturze
adres z kodem pocztowym lub numer działki
numer księgi wieczystej działki lub w przypadku jego braku dokument potwierdzający, że zgłaszający jest właścicielem (np. akt notarialny kupna)
opcjonalnie kserokopię mapki sytuacyjno-wysokościowej działki z zaznaczonym obrysem granic nieruchomości, której dotyczy roszczenie