Wpis z mikrobloga

Tesla FSD vs. policjant kierujący ruchem

Nagranie pochodzi z tego filmu. Ma już trochę ponad rok, więc relatywnie jest to stara wersja FSD.

Kiedy Tesla podjechała do skrzyżowania, policjant jeszcze machał mu, żeby jechał. Kierowca stwierdził, że nikogo nie ma za nim, więc zostawi FSD i zobaczy co zrobi. Tesla się zatrzymała a policjant zaczął puszczać ruch z innej strony. Kiedy tylko odwrócił się i zaczął machać puszczając teslę, ta od razu ruszyła.

Pozwolę zawołać @anonimowy_programista @kwanty @mepps może zaczną jakąś dyskusję

#tesla #motoryzacja #samochody #samochodyelektryczne #technologia #ai #sztucznainteligencja
cyberpunkbtc - Tesla FSD vs. policjant kierujący ruchem

Nagranie pochodzi z tego f...
  • 13
@cyberpunkbtc: Oni jeszcze nie zaimplementowali ręcznego kierowania ruchem. Auto widzi STOP to staje a potem ocenia możliwość wjazdu a że na skrzyżowaniu są ludzie to nie wjeżdża. Tzw "rolling stops" też musieli usunąć swego czasu ze względu na ograniczenia prawne.
@DooBeeDooBee: ok wiem o tym. Oglądałeś jakieś nagrania z jazdy FSD? Ja sporo. Widziałeś jak ona reaguje na ludzi na chodniku, którzy np. rozglądają się stojąc przy jezdni bez pasów kiedy ma przejechać obok nich? Zwalnia, bo nie jest pewna czy nie chce wejść na jezdnię jej pod maskę. FSD reaguje na ludzi przechodzących przez ulicę, lub stojących przy krawężniku bardzo ostrożnie.

A teraz porównaj to do tej sytuacji. Według niej
@cyberpunkbtc:

Widziałeś jak ona reaguje na ludzi na chodniku, którzy np. rozglądają się stojąc przy jezdni bez pasów kiedy ma przejechać obok nich?


Różnie. Tesla określa kierunek ruchu pieszego i jego pozycję aby określić prawdopodobieństwo, że wejdzie pod samochód. Policjant stał w miejscu a potem zaczął iść w przeciwną stronę więc Tesla uznala, że jest ok. Zresztą sam autor nagrania stwierdził, że to przypadek.
@cyberpunkbtc: Przecież widać wyraźnie, że Tesla ruszyła gdy zaczął schodzić ze skrzyżowania. Identyczne reaguje gdy ludzie przechodzą przez przejście dla pieszych - nie czeka aż ktoś zejdzie z drogi tylko rusza, gdy może go bezpiecznie ominąć.
@DooBeeDooBee: patrz na analogiczną sytuację. Tesla ma zielone światło, jednak nie przejeżdża nawet powoli obok babki stojącej na skraju jezdni. Stoi i czeka... Znalazłem ten przykład w chwilę, specjalnie dla ciebie. Podobnych sytuacji jest pełno. Na nagraniu z policjantem zupełnie inaczej zareagowała, przejechała szybko i pewnie. Tu nawet nie odważyła się powoli przejechać.
cyberpunkbtc - @DooBeeDooBee: patrz na analogiczną sytuację. Tesla ma zielone światło...
@cyberpunkbtc: Ale chyba widać wyraźnie na wizualizacji, że Tesla błędnie uznała, że babka chce przejść przez skrzyżowanie. Na filmie z policjantem Tesla poprawnie oznaczyła go jako osobę stojąca a potem poprawnie określiła kierunek jego ruchu. Na drugim filmie Tesla oznaczyła błędnie kobietę jaka idącą w stronę przejścia dla pieszychi dlatego czekała, aż przez nie przejdzie. Gdy Tesla w końcu ruszyła też byli ludzie w okolicy przejścia ale tym razem Tesla oznaczyła
@DooBeeDooBee: to randomowy przykład pierwszy z brzegu który znalazłem w 3 minuty a nie jakiś wyszukany film na dowód. Podobnych, innych sytuacji możesz znaleźć w #!$%@?. Ja mam tego świadomość bo oglądałem ich wiele a tu ludzie zaprzeczają i #!$%@?ą co im się wydaje. Znalazłem pierwsze co mi się nawinęli w chwilę. Sprawdź czasy postów i dodaj do tego wycięcie i wrzucenie na streamable.

Po prostu pojechała obok niego konkretnie szybko,