Wpis z mikrobloga

2409 + 1 = 2410

Tytuł: Filozofia cyberbezpieczeństwa. Jak zmienia się świat? Od złośliwego oprogramowania do cyberwojny
Autor: Artur Kurasiński, Łukasz Olejnik
Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788301223090
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Liczba stron: 188
Cyberbezpieczeństwo nie jest kwestią łatwą do poznania ze zrozumienia. Raz, że jest to dość złożony organizm to dwa, RFC lub techniczne książki są pisane z reguły "ciężkim" stylem, który odrzuca tych, co chcą zapoznać się z tym tematem na poziomie podstawowym. Tutaj jest inaczej. "Przelatujemy" pomiędzy rozdziałami, które są ułożone w logiczny sposób. Niejako przy okazji obalane są mity (np. ten z okresową zmianą hasła), tak żeby na koniec, mając to już wszystko w pamięci, móc pojąć cyberbezpieczeństwo jako w kontekście relacji między państwami/organizacjami. Dobra pozycja dla osób na stanowiskach kierowniczych, którzy uważają, że dział security jest zbędny w firmie a jego "zabawki" są za drogie. Stawianie całej infrastruktury po włamie jest jeszcze droższe.

#bookmeter #naukispolecznebookmeter #psychologiabookmeter #socjologiabookmeter
konik_polanowy - 2409 + 1 = 2410

Tytuł: Filozofia cyberbezpieczeństwa. Jak zmienia...

źródło: comment_1665680965tOr6MsmZtZHtdSC7CVPho7.jpg

Pobierz
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-11-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: finanse
Liczba stron książki: 188

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Niepoprawny politycznie przewodnik po kapitalizmie (Robert M... - najnowsza recenzja usera BarekMelka ★★★ (5.0 / 10) - Wpis »
2\. Absurdy i kurioza przedwojennej
@Ziutek_Grabaz: Funkcjonuje przekonanie, że okresowa zmiana hasła podnosi ogólne bezpieczeństwo. Ma to przełożenie na większość polityk haseł w korpo. Kiedyś faktycznie był to skuteczny mechanizm bo m.in. haseł było mniej, ataki typu brutforce były mniej skuteczne bo moc obliczeniowa była mniejsza, słabiej była rozwinięta socjotechniczna cześć arsenału, itp. Teraz lepiej mieć złożone hasło generowane przez dedykowaną aplikację i przechowywaną w bezpieczny sposób niż polegać na użytkowniku, że będzie tworzył cyklicznie silne