Wpis z mikrobloga

@Tatiagla: to tak jak z ofensywa ruskich pod Torskie sprzed paru dni. Powiedział że już odebrali UA kilka miejscowości, ale ze Ukraincy zrobili szybką kontroofensywe i odzyskali najważniejsze miejscowości to już nie raczył powiedziec.
@Tatiagla: Czyli to jest tak ze RUS atakując ponoszą większe straty ale już jak UKR atakują to nie? XD Ja jebe xD Noktowizja, może kilka oddziałów specjalnych ja ma ale dla wykopków jeden filmik z użyciem nokto dowodzi ze wszyscy je maja xD Ja #!$%@? z kim ja tu siedzę. Nic dziwnego ze Aryo się stad wyniósł, równie dobrze mógłbym dyskutować z psem
Noktowizja, może kilka oddziałów specjalnych ja ma ale dla wykopków jeden filmik z użyciem nokto dowodzi ze wszyscy je maja xD


@Sheppard28: Specjalne odziały + oddziały frontowe które z pomocą Humvea przebijają się nocą i przekazują pozycje orków swojemu lotnictwu oraz artylerii. Pozostała siła żywa później tylko goni wycofujących się kacapów, którym załamuje się front.
W efekcie jakość vs ilość co pokazują Ukraińcy którzy w swojej wrześniowej ofensywie przemielili oraz wyłączyli
@Sheppard28: Sheppard śladami onuceno również mnie zablokował ale na szczęście tutaj mogę odpowiedziec. Nie wiem czy was tam w Moskwie czegoś uczą ale Ukraińcy i ruscy prowadzą w kompletnie inny sposób ofensywy. Żeby ci to skrócić w kilku słowach, u was w Moskwie taktyka wojenna zatrzymała się na XXw w cywilizowanych krajach strategia cały czas się rozwija stąd o wiele mniejsze straty po stronie ukr podczas ofensywy ( ͡° ͜
@Tatiagla: nie jest az tak kolorowo. Tzn tam gdzie latwo poszlo i rosjanom sie zalamal front to owszem. Ale Ukraina rozpoczynala ofensywy w kilku kierunkach i nie wszedzie sie udalo. Tam gdzie nie, oznacza to calkiem ciezkie straty.
Ukrainskim odzialom piechoty tez brakuje noktowizorow jak i ogolnie osprzetu. Caly czas sa realizowane zbiorki i dostawy od osob prywatnych.
Sporo jest sygnalow ze dostawy duze, te z panstw zachodnich wojsko zawodowe rozdziala
@YoungBoniekk: bylo na pewno i wciaz raczej tak jest. I jest w tym tez logika, przy ograniczonych dostawach nowoczesnego uzbrojenia. Takze nie jest to jakies zaskakujace.

@Sheppard28: nie mam z tym problemow, nie lubie propagandy. Natomiast Ciebie kojarze jako proruskiego trolla, cisnacego mocno aktualna kacapska propagande wlasnie.
@Aster1981: W ogole nie zrozumiales mojej wypowiedzi. Oczywistym jest ze ZAWODOWY zolnierz w pierwszej kolejnosci otrzymuje lepsza/zachodnia bron bo po prostu lepiej ja wykorzysta i nie ma nic zlego w takiej kolei rzeczy jednak twoj sposob wypowiedzi byl taki ze zli zawodowi zolnierze ZABIERAJA biednym mobilkom bron ktora miala isc do nich co jest nieprawda.
@YoungBoniekk: tak to odbieraja poborowi. Dano im "gorsze" uzbrojenie, bez noktowizji i innego osprzetu, rownoczesnie rzucajac ich do okopow na pierwsza linie.

Fakt ze jak byli mieleni z artylerii to i tak nic im po broni recznej, ale morale im jednak obnizala swiadomosc ze sa niedozbrojeni.

I tak, mam pelna swiadomosc ze Ukraina ma braki w uzbrojeniu i cudow nie ma. Armie broniace stolicy musza byc wyposazone. Podobnie formacje szturmowe i