Wpis z mikrobloga

@WiesniakzPowolania: drony z iranu od dawna kupuja, z bialorusi to wiem, ale nie beda tracic zapasow strategicznych. majac pieniadze i sprzet raczej bys nie polegal tylko na swoim sprzecie, ale i kupowal, i bral od innych, ktorzy graja pod twoja gre (kartofel, chociaz wiadomo, ze probuje sie wymigiwac) itp.
@DarekMarek: no to juz od poczatku wojny wiadomo, ukraincy technologicznie przez zachod sa kilka lvl wyzej od ruskich. na pewno kwestia sa morale, przez ktore ruscy gorzej walcza, ale nie ma co sie oszukiwac, ze ten sprzet ruskich to moglby rywalizowac jak rowny z rownym, ale 20-30 lat temu
@WiesniakzPowolania: czemu mowisz do mnie wy kacapy. #!$%@? patrzysz jak wiekszosc maslakow z wykopu zero jedynkowo, bo jak nie mam zlego zdania o rosji, to od razu jestem kacapem itd. i tak, nawet tych t62. tak samo z zolnierzami - wy myslicie, ze wszystko wezma z magazynow od razu i zolnierzy posciagaja z granic, z jednostek, zeby #!$%@? na ukraine? oprocz wojny na ukrainie, musza bronic tez wlasnego kraju. a ogolnie
@WiesniakzPowolania: dlatego zapytalem o to, kiedy moga miec braki i licze na bardziej rzeczowa odpowiedz, niz taka, ze biora sprzet z bialorusi i kupuja drony z iranu. cos bardziej popartego twardymi dowodami i faktami, a nie gdybaniem. szukalem na necie danych ilosciowych, jesli chodzi o sprzet ruskich i najmniejsze ilosci, jakie znalazlem to czolgi w liczbie np 9-11 tys, a srednio podawane bylo 13k (wiadomo, duzo musi przejsc renwoacje i wgl,
@lokichapo: mówi się, że ruskie przed wojną mieli około 3000 sprawnych czołgów. Potwierdzonych strat mają ponad 1330 (na tyle jest zdjęcie/film). Część pewnie została zniszczona i nie ma na to potwierdzenia. Spokojnie można pewnie przyjać, że takich sztuk jest kolejne ~500-700. Czyli 2/3 już stracili. I to widać, bo wyciągają coraz większy złom z magazynów. Jak tak dalej pójdzie, to stracą wszystko co dostali w spadku po ZSSR. I nie będą
@WiesniakzPowolania: dzieki za rzeczowa odpowiedz... mikroblog sluzacy do dyskusji, ale z tej dyskusji to tu sie robi propaganda w strone Ukrainska. co prawda lepsza niz ruskie trolle, ale dalej brak obiektywizmu i checi merytorycznej dyskusji. jak nie masz checi na dyskusje, a na propagande, to sie nie wlaczaj stary prosze
@damw: wlasnie ciekawe jak to jest w ogole z tymi starymi czolgami. oni najwiecej maja takich, ktore wymagaja renowacji, co prawda to stare szroty, ale lepszy dla nich stary szrot niz nic. najgorsze jest to, ze maja wszedize rozne liczby. niektore podaja 20k lacznie, niektore 10-12k lacznie, niektore 4k sprawnych, niektore 3k, niektore wiecej/mniej, roznie. o wiele wiecej na pewno maja bojowych pojazdow opancerzonych itd.
ciekawi mnie, jak to wszystko sie
@WiesniakzPowolania: wojskiem zawsze ktos kieruje. w tym przypadku kierowal putin, ktory #!$%@? sie na tym znal, no i osmieszyl cala armie, jak i rosje, a teraz zmienia generalow itd. a co do lepszych jednostek na koniec, to chodzi mi o zolnierzy. aktualnie straty to okolo 60-70k, wielkosc wojska Rosji (zolnierze kontraktowi) to okolo 900-950 tys bodajze. wiem, ze sa tacy, ktorzy probuja to negowac i polemizowac, ale nie ma na to
ciekawi mnie, jak to wszystko sie skonczy


@lokichapo: będziemy mieć w NATO niezwykle skuteczną, doświadczoną i ostrzelaną armię, która potrafi w logistykę, która potrafi w ruskie gó..o, która potrafi w NAFOskie zabawki. I będą robić wykłady z logistyki dla zachodnich partnerów :D
@damw: mimo, ze kibicuje Ukrainie i wolalbym, zeby to wszystko sie zakonczylo, to ciezko mi uwierzyc, ze Rosja od tak sie poddaje. tez wyobrazam sobie scenariusz, jak Putin wycofuje wojska i zgania wine na generalow, ze to nie jego wina, to nie on dowodzil itd. to ciezko mi w to po prostu uwierzyc. a #!$%@? tez gra jak kiedys Stalin, chce doprowadzic do glodu i masowej emigracji ludnosci z poludniowego wschodu