Wpis z mikrobloga

Mirki z Austrii, szczególnie Wiednia pytanie do Was. Otóż mieszkam teraz poza Polską ale w takim trochę mało ogarniętym kraju z którego zdecydowanie pomimo bardzo dobrych jak na lokalne warunki zarobków chce uciekać ( ͡° ͜ʖ ͡°) i planuje aktualnie powrót do Polski, mam już ciekawą ofertę nawet ale pojawiła się opcja w Wiedniu. I się zastanawiam, bardzo mi się tam podoba ale byłem tylko turystycznie a nie jest daleko do Polski. Jak się wam tam żyje? Jak ceny wynajmu tak realnie jakiegoś małego mieszkania poza centrum? Jak ludzie na dłuższą metę?

#austria
#emigracja #wieden
  • 10
@Olbor: CIęzko jest odpowiedzieć, bo każdy ma inne oczekiwania i inny punkt odniesienia.
Przede wszystkim, Wiedeń i reszta Austrii to są dwa różne światy. Wiedeń od jakiegoś czasu wygrywa w rankingach na najbardziej przyjazne miasto do życia i tak, niektóre rzeczy są fajne: doskonała komunikacja miejska, bardzo dobra jakość wody i stosunkowo niski koszt wynajmu mieszkania.

Austria jest krajem czystym i ma piękną przyrodę i gdybym miala tu zostać, to wybrałabym
@frau_felsenheimer: dzięki bardzo za swoją opinię! Jeszcze do końca nie wiem jakie warunki uda mi się uzyskać i wtedy się zastanowię. Zachęca mnie to, że jednak miałbym raptem kilka godzin autem do domu w Polsce i to zdecydowanie ładne miasto i jak piszesz, widzę, że wynajem nie jest drogi. Ale się jeszcze poważnie nad tym zastanowię bo trochę już chciałbym wrócić do Polski a finansowo nie będę w złej sytuacji więc
@Olbor: Przyjechałem tu na staż na 3 miesiące i jestem już ponad 3 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak wyżej, to bardzo dobre miasto do życia, ale jak każde ma swoje minusy. Zależy czego oczekujesz od życia.
@Olbor:
Plusy:
+ Fantastyczna komunikacja miejska, wszystko jest ze sobą połączone i jeździ super często - nigdy nie sprawdzam rozkładu jazdy, po prostu idę na przystanek lub stację. Dlatego też nie ma potrzeby posiadania samochodu, a wręcz by mi nawet przeszkadzał jakbym go miał.
+ Bardzo dobra infrastruktura rowerowa, prawie wszędzie, zwłaszcza w centrum są ścieżki dla rowerów
+ Miasto jest, ogólnie rzecz biorąc, czyste i bezpieczne
+ Dobra opieka zdrowotna,
@inZagi: dzięki! Ogólnie widzę, że jesteś zadowolony. To, że Austriacy są zamknięci to wiem mniej więcej ale dużo jest expatow więc może dam sobie radę :)
@Olbor: Tak, to naprawdę dobre miasto do życia i czuję się tu bardzo dobrze. Masz rację, ja mam już swoją grupę przyjaciół, z którymi się trzymam, więc mi to jakoś nie przeszkadza. Za to w pracy mamy raczej takie zwyczajne, chłodne pracownicze stosunki, a nie jakieś przyjaźnie z Austriakami