Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #lodz i nie tylko
Piszę z ogromną prośbą.

Główna droga dojazdowa na moim osiedlu jest w fatalnym stanie. Z resztą – pic rel, sami zobaczcie jak to wygląda. Dodam, że nie mówimy o przedmieściach tylko o samej Łodzi, z drogi korzysta mnóstwo osób dziennie. Miasto oczywiście nic sobie z tego nie robi. Kto mieszka w Łodzi ten wie - niemalże każda ulica #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°). No tak się nie da funkcjonować – ani przejść, ani przejechać, zawieszenie rip.

Pojawiła się jednak szansa, że fragment naszej drogi dojazdowej zostanie wyremontowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt z największą liczbą głosów powinien zostać zrealizowany przez miasto.

I tu wielka prośba do Was. Jeśli ktoś byłby chętny zagłosować i tym samym pomóc mnie, różowej i setkom mieszkańców, łapcie link: https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/glosowanie/glosowanie.php
Należy wybrać: projekty ponadosiedlowe -> infrastruktura drogowa i komunikacja -> [L078] Utwardzenie części ul. Listopadowej. Zameldowanie w Łodzi nie jest warunkiem koniecznym.

Liczę na Was, Mirki i #wykopefekt Mam wielką nadzieję, że w końcu uda się coś zdziałać w temacie.

#remontujzwykopem #polskiedrogi
Pobierz Archu - Hej Mirki z #lodz i nie tylko
Piszę z ogromną prośbą. 

Główna droga dojaz...
źródło: comment_166551070057gN2jQpl1jX5YP7ktVn3x.jpg
  • 24
@mayek: Typie, może według Twojej definicji są to przedmieścia, ale spójrz na osiedle administracyjne Łodzi, sprawdź odległość do centrum, porównaj z odległościami z innych osiedli typu Olechów, Radogoszcz, Chojny i wtedy sobie przekmiń, że ktoś ma inne zdanie.
ktoś ma inne zdanie


@Archu: Ale Twoje zdanie nie ma tu nic do rzeczy XD. Odległość do centrum też nie ma znaczenia.
Polecam Wielki Słownik Języka Polskiego: "przedmieście - peryferyjna dzielnica miasta lub teren zabudowany na granicy miasta".
Mieszkasz na peryferiach Łodzi. Dalej już nic nie ma tylko ogródki działkowe, pola, lasy i kopalnie piasku XD
A zdaje się, że wcześniej pisałeś że mieszkasz blisko centrum, ale edytowałeś XD

Kupiłeś sobie
@mayek: Twoje zdanie tez nie ma znaczenia xD. To co napisane jest w słowniku widocznie nie rozumiesz XD. To, że Ty wyznaczasz granice Łodzi na podstawie tego gdzie znajdują się bloki z wielkiej płyty z lat 80 nic nie znaczy - dla mnie przedmieścia to np. Rodogoszcz, Chojny (XD no rzeczywiscie sa na granicy obszaru miasta). Zgadza się, że napisalem, że blisko centrum, ale z tym faktycznie sie rozpędziłem i dwa
Twoje zdanie tez nie ma znaczenia xD


@Archu: skoro nie interesuje Cię zdanie innych, to po co prosisz o głosy? Poproś tych którzy nie będą krytykować, a skoro poddajesz to opinii publicznej musisz się liczyć z tym że jedna osoba będzie pozytywnie nastawiona, druga negatywnie i każdy ma prawo Ci odpowiedzieć. Tak samo powinny się liczyć z jakością drogi osoby które postanowiły tam 10/20/30 lat postawić dom licząc że będą mieli
ile masz tych ulic do remontu do wyboru


@Archu: Uważam, że remonty ulic nie powinny być finansowane z budżetu obywatelskiego. Tym bardziej jeśli mowa o małej uliczce na przedmieściach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czemu się tak uczepiłeś twierdzenia, że jeśli mieszkasz w granicach miasta, to mieszkasz w mieście a nie na przedmieściach. To tylko granice administracyjne, a liczy się gęstość zabudowy, ilość powierzchni zielonych, przeznaczenie
@SeriousDude: Przeczytałeś całą moją konwersację z mayek? Kolega rozpoczyna swój wywód od słów 'Typie' i sam początkowo stwierdza, że moje zdanie nie ma nic do rzeczy. Ton odpowiedzi dobrany na podstawie jego postów.
@mayek: Początkowo stwierdzasz, że istnieje wiele ulic do remontu i są lepszymi kandydatami niż ulica Listopadowa, a teraz piszesz, że modernizacje ulic w ogóle nie powinny być finansowane z budżetu obywatelskiego. Jak coś to ze mną w tym wątku nie ustalisz kolejności remontu dróg w Łodzi na przyszły rok ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z przedmieściami mamy inne zdanie ot co.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Archu: Ja miałem tam brać mieszkanie jak rozpoczynali pracę, ale uznałem, że za duży #!$%@?ów, wolę coś bliżej.
Jakiś czas temu podjechałem zobaczyć jak to wygląda. No z zewnątrz fajniutko, cisza, dużo miejsca.
Ale ta droga koszmar, obtarlem sobie zderzak xd
@Lohengrin: Niestety drogi z każdej strony są w złym stanie w tej okolicy, a więc jak jest okazja i ktoś wyszedł z inicjatywą modernizacji chociaż kawałka to staram się tę inicjatywę rozpropagować. U mnie praca zdalna, a więc jeszcze nie cierpię tak bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Realizacja projektu wspomogłaby nie tylko osiedle w ktorym mieszkam tylko większą część okolicy. Pomorska już jest remontowana także jednak ktoś
@Archu nie kłóć się o dystans bo to nie ma sensu. To że listopadowa jest bliżej niż blokowiska przy ulicy Augustów to nie dociera. Owszem, ten daleki Widzew ma trochę lepsze połączenie zbiorowe niż Mileszki (też Widzew xD) ale dystans jest dużo gorszy. Dla mnie przedmieścia w tym obszarze zaczynają się gdzieś na linii Brzezińskiej, Nowosolnej i wirtualnego łącznika Nowosolna Augustów. Znajomi się kłócą że Stoki do zadupie i taki Teofilów czy
Ale czemu drzesz #!$%@??


@mateelv: Jedynym który drze #!$%@?ę jesteś ty. Normalnie sobie gadam z typem, wymieniamy się poglądami, a ty się #!$%@? ze swoimi pretensjami.

Serio myślisz że OP potrzebuje obrońcy? XD Jakby nie chciał ze mną rozmawiać, to by tego nie robił rycerzyku.