Wpis z mikrobloga

#logitech
#pcmasterrace

Mam już 3 lata klawiaturę logitech g513. Więc zdaje się po gwarancji. W każdym razie nie działa mi "ESC", klawisz z "" i "~" działa w kratkę albo w ogóle, albo zaraz zaskoczy i zadziała raz albo zasymuluje podwójne kliknięcie (np dwa razy to mi wstawi ` albo w csie po prostu konsola na mikrosekundę się włączy i wyłączy). Czasem też nie działa lewy ctrl co utrudnia kopiowanie i takie tam.
Czy ktoś się z tym spotkał? Nie przypominam sobie bym zalał klawiaturę, ale ewidentnie jest problem z lewą jej stroną. Wszystkie inne klawisze działają. Działa TAB, caps, lewy shift.
W menadżerze urządzeń mam aż 4 klawiatury, a usunięcie ich i wyszukiwanie sprzętu dodaje 4 klawiatury Microsoft. Używam, też oprogramowania Logitech i tam pisze, że sterownik zaktualizowany. Jeszcze nie sprawdzałem na innym kompie, ale mam jakieś takie wrażenie, że od aktualizacji do windows 11 mam z tym problem, ale może to być przypadek.
  • 3
@desygnat: Chciałem coś dodać. Jak dmuchnę pod klawisze to działają chwilowo dobrze xD Wyciągałem same klawisze i nie ma tam brudu pod nimi czy coś. Dziwi mnie, że jak się dmuchnie to działa, ale krótko. Może jest brud jakiś pod przełącznikami?
@desygnat: Miałem tę klawiaturę i jakoś po roku/półtora roku spacja działała mi tylko na środku, pojawiły się dwukliki i tak jak piszesz - niektóre klawisze działały w kratkę, ale nie była to tylko lewa strona.
Generalnie od tego czasu mam ogromny uraz do logitecha i już nigdy nie kupię sprzętu od nich.
Klawiaturę wyrzuciłem, kupiłem inną (też mechanik) i od tego czasu zero problemów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DAbr0z: pierwszy raz kupiłem sobie droga klawiaturę i takie rzeczy:/ ale z esc mi się udało chyba. Ściągnąłem klawisz i dmuchałem w siatkę od podświetlenia i działa xd jeszcze ewentualnie muszę rozkminic jak wyciągnąć bezpiecznie te przełączniki bo może jakiś kurz czy blaszka nie styka